У Полтаві створюють батьківську раду

Це має бути міське громадське об'єднання. Ініціюють нововведення в управлінні освіти Полтавського міськвиконкому. Кажуть, що це допоможе знайти порозуміння педагогів з батьками і покращити освіту. Бо, таким чином, вирішуватимуть різні питання і проблеми спільно. Перші установчі збори батьківської ради відбулися у першому ліцеї.

У Полтаві створюють батьківську раду. Віднині позицію учнів та їх батьків представлятимуть на рівні міста. Громадський орган вирішили створити, говорять очільники міського управління освіти, аби краще чути і розуміти одне одного. І як результат - вирішувати різні питання.

Наталія Дорохова, начальник міського управління освіти

- Питання всі, які виникали - залишалися на рівні керівника закладу. І на керівництво міста вони не доходили. А якщо і доходили, то у формі чого? Скарг, звернень...Щоб цього не було, щоб у нас була тісна співпраця. Щоб голова батьківського комітету школи, чув проблему, що існує в якомусь класі і знав, як її вирішити, поспілкувавшись, можливо, з управлінням освіти.

Перше засідання міської батьківської ради відбувається у першому ліцеї. Тут присутні понад 90 батьків - представники усіх навчальних закладів Полтави. Дитина Олександра Прокопенка відвідує 71 садочок поблизу інституту зв'язку. Батько прийшов на установчі збори із пропозиціями.

Олександр Прокопенко, батько

- Є такі ідеї, які, можливо, давно вже треба б уводити. Це економічне світлодіодне освітлення. Це зручна парковка, безпечна для дітей. Бо навіть цією зимою ми зіштовхнулись кілька разів, навіть довелося викликати поліцію. Для того, щоб діти могли спокійно підійти до садочка зранку або ввечері.

Мама Тамара Жалій називає ініційований проект цікавим, адже він допоможе оптимізувати середовище, у якому виховують і навчають полтавських дітей.

Тамара Жалій, мама

- Ми кожен день ведемо своїх дитинчат в освітні заклади, ми щодень спілкуємось із педагогами... Реформування системи освіти ставить нові завдання. Саме тому наші чиновники освітнього рівня, безумовно, хочуть знати думку батьків з приводу необхідності покращення системи освіти.

Крім того, це шанс обмінюватись досвідом і допомагати одне одному. Під час засідання заслухали представників батьківського активу, які виявили бажання увійти до складу міської батьківської ради та попередньо надіслали свої резюме на сайт управління освіти. Шляхом голосування затвердили кількісний склад ради - це 19 осіб, а також обрали ії голову. Ним став представник від школи №34 Віктор Сердюк. Затвердили і Положення про роботу міської батьківської ради. В управлінні освіти говорять про те, що хочуть створити осередки за напрямками діяльності. І вирішувати проблеми грунтовно. Крім того, представники ради матимуть свої права та обов'язки.

Наталія Дорохова, начальник міського управління освіти

- Ми виносимо положення на затвердження про батькіську раду і вони будуть активними учасниками всіх наших заходів, які будуть відбуватися. Управління освіти планує. Є план роботи. А ми хочемо спланувати його разом з батьками. І буде поставлена задача на наступному засіданні у вересні: спланувати, що ми можемо зробити спільно.

Почергово засідання ради відбуватимуться у всіх навчальних закладах Полтави, аби заодно батьки могли бачити, як вони працюють.

Стрічка новин