Новий дитсадок за три місяці – Білоцерківська громада показала, що в Україні можна жити

Відремонтовані школи, сільські клуби, міст та за три місяці відкритий новий дитячий садок – Білоцерківська об’єднана територіальна громада показала, чого досягла за півтора роки свого існування. На здобутки приїхали подивитися науковці з аграрної академії, які допомагали громаді на перших етапах розвитку.

Білоцерківська громада об’єдналася півтора роки тому на базі чотирьох сільських рад. Селище Білоцерківка стало центром, бо тут є підприємство, 2 школи та кілька організацій, що мали районний статус. Згідно з законом про децентралізацію, податки, що раніше йшли на Київ, повернулися в громаду. 

Віктор Кордубан, голова ради директорів Білоцерківської агропромислової групи

- І копійки не можна було вирвати із бюджету району на розвиток цієї території. Хоча 30% надходжень району було із Білоцерківки.

За півтора роки тут встигли багато: розквітло культурне життє, почало вистачати грошей на освіту. Ось це – Балакліївська школа, вона обслуговує три села. Директор  розповідає: буквально за рік старе приміщення ожило, тут поміняли опалення, дах на кочегарці, та роблять ремонт далі. 

Любов Луць, директор школи

- Нові вікна, нові двері, чого не було із 73 року. Дах в проекті міняти. Бо він в нас не те, що в аварійному стані, а в дуже аварійному. Але вже були проектанти, тобто, це справа не те, що часу, а декількох днів.

А ще із занедбаного приміщення тут за три місяці зробили дитячий садок, позаздрити якому може будь-який дошкільний заклад міста. Красиві новенькі меблі, приємна кольорова гама, окремий харчорблок, сучасний санвузол і головне – усе це без поборів із батьківського гаманця. Принаймні, так запевнив сільський голова. 

Іван Лещенко, Білоцерківський сільський голова

- Керівникам освітніх закладів заборонено брати кошти у батьків. Капітальні ремонти, поточні ремонти приміщень – все за рахунок бюджету.

А це міст через річку Псел, його також відреставрували протягом 3 місяців. Проблемним він був багато років.

Іван Лещенко, Білоцерківський сільський голова

- Постійно виникало питання в період паводку, бо його могло зносити, треба було отут розбивати лід. Крайнього не найдеш.

До Білоцерківки приїздять на роботу із Полтави та Миргорода, єдина проблема, над якою уже працюють, – житло. Очільник громади запевнив: гуртожиток уже будують. 

Та найголовнішим досягненням тут вважають те, що люди відчули себе господарями і зрозуміли: розвиток громади залежить від кожного її члена. Цього дня із візитом у Білоцерківській сільській громаді – науковці Полтавської аграрної академії. Нещодавно у виші відкрилася нова спеціальність із публічного правління і адміністрування, де готують фахівців для органів місцевого самоврядування та державних установ. 

Науковці та студенти аграрної академії допомагали громаді на перших етапах розвитку. А почалася ця співпраця з того, що аспірантка закладу у складі однієї з громадських організацій виграла міжнародний грант на реалізацію стратегії для об'єднаних територіальних громад. 

Тамара Лозинська, завідуюча кафедрою публічного правління і адміністрування ПДАА

- Безумовно, всій кафедрі, і нам так само, цікаво зберегти цю співпрацю. Мати приклади для того, щоб нашим студентам щось пояснити, запросити їх сюди.

Стрічка новин