Свої витинанки презентувала полтавська майстриня Тетяна Ваценко

Жінка представила близько 20 робіт, які створювала протягом останніх років. Також свої роботи з бісероплетіння тут представила донька майстрині.

Гострий різак, кольоровий папір та натхнення – головні інструменти полтавської майстрині у створенні витинанки. Тетяна Ваценко представила близько 20 своїх робіт. Все життя майстрині пов'язане з малюванням, якийсь час займалася графікою, згодом черга дійшла і до витинанок. Тетяна Ваценко переконана, витинанки – це певне відродження національних традицій у сучасному світі. У майстрині є чимала серія, в якій вона створювала так звані «Дерева життя».

Тетяна Ваценко, майстриня витинанки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України

- У ньому відображається вся наша суть існування у цьому світі. Якщо умовно розділити дерево життя на три частини, то нижня частина – це потойбічний світ, це минуле наше, середня частина – це ми, от зараз у просторі, в теперішньому часі. А верхівка, і оці всі квіточки, батончики – це наше майбутнє. Наші майбутні покоління, наші онуки, правнуки, ті, хто прийдуть після нас.

На виставку завітала вчителька майстрині, яка знає її ще з дитинства, бо викладала математику у школі. Жінка поділилася своїми враженнями від виставки.

Лідія Іванченко, вчителька майстрині

- Це сіль нашої землі. Це людина, яка жила тут і ввібрала в себе все, що є на нашій землі. Дуже приємно дивитися на її роботи. Я ніколи не могла подумати, що вона займеться витинанками.

Ця виставка подвійна. Адже на ній свої роботи з бісероплетіння представила донька майстрині, яку також звуть Тетяна Ваценко. 

Тетяна Ваценко, майстриня з бісероплетіння 

- Роки 4 назад я побачила в Інтернеті намисто, яке мені дуже сподобалось. На мене і не схоже, щоб я бігла отак купляла матеріали, починала працювати. А тут мене настільки надихнуло, хоча воно було абсолютно просте, нічого складного. Але саме воно дало мені такий шалений поштовх.

Після цього, розповідає майстриня, почала дивитися відео з різноманітними майстер-класами. Тетяна Ваценко молодша каже: багато робіт робила на продаж, деякі навіть відправляла за кордон. Старшій Тетяні Ваценко зробили сюрприз – видали і подарували буклети, в які помістили коротку інформацію про майстриню, а також фото її робіт.

Стрічка новин