Миргородська майстриня Ніна Фоменко привезла до Полтави 81 роботу

18 років жінка займається улюбленою справою. За цей час хрестиком та напівхрестиком вишила більше 140 робіт. Проте, родзинка цих робіт – особливий шов, ідея якого прийшла жінці під час вишивання одного зі святих.

18 років плідної праці, і як результат – більше 140 вишитих робіт. На більшості з них зображені Православні Святі. Їх автор – майстриня з Миргорода Ніна Фоменко. «Різдво Богородиці» – перша робота жінки, виконана у 1999 році. А це «Тайна вечеря» – остання робота, яку майстриня створила у 2016 році. Ніна Фоменко вишиває хрестиком і напівхрестиком. Згодом до жінки прийшла ідея особливого шва, який дотепер є однією з родзинок представлених робіт.

Ніна Фоменко, майстриня 

- Коли вишивала одну із Святих, мені щось сказало: вишивай отаким швом, вишивай отак. І тут же я вже оцю роботу дошивала саме так, як воно мені вказало. Я назвала цей шов Божим. Часто запитують мене, що це за шов, як він називається, я завжди говорю, що не можу присвоїти його не собі, нікому, це Божий шов.

З того часу свої роботи майстриня вишивала виключно Божим швом. До Полтави привезла 81 роботу. Ознайомитися з виставкою завітав Митрополит Полтавський і Миргородський Филип. Майстриня особисто зробила екскурсію священнослужителю.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський 

- Це прекрасна виставка. Майстриня оспівує природу, звертається до релігійної теми. Багато представлено робіт, де представлені Святі угодники Божі, Євангельські події. Взагалі виставка складає таке дуже позитивне враження, тому що людина своєю творчістю надихає на добро.

Ще на виставку завітала мистецтвознавець з Миргорода Наталія Беркута. 

Наталія Беркута, мистецтвознавець 

- Ніна Вікторівна Фоменко – дивовижний майстер, яка взяла на себе велику справу – створення великої кількості картин. Але це так зване іконотворчості, тому що іконотворчості дуже складне. Етапи його розвитку досить давні, пов'язані ще з розвитком християнства у Візантії.

Сама ж майстриня розповіла, що за весь час не продала жодної роботи, проте чималу кількість подарувала.

Стрічка новин