Сьогодні стріляли у 30-ій полтавській школі

На стадіоні біля закладу було повно диму, людей у військовому та приїхала поліція. Правоохоронців викликали налякані місцеві – люди не знали, що це курсанти-десантники влаштували шоу для школярів до Дня цивільного захисту.

Район школи захопила ворожа група, під прикриттям мінометного вогню десантники мають її знешкодити. Терористи застосовують хімічну зброю, є жертви. 

Це шоу розіграли юні десантники на подвір'ї 30 полтавської школи. Поки відпрацьовують легенду – під’їздить машина патрульних. Полісмен каже: люди повідомили, що по стадіону бігають невідомі з гранатометами.

Роман Вільмовський, лейтенант патрульної поліції

- Можливо, людина похилого віку почула вибух. Ви ж самі бачили - все було гучно, красиво.

- Вам сподобалося?

- Мені сподобалось, так.

Директор розповідає: таким чином у школі проходить День Цивільного захисту. 

Оксана Чередник, директор Полтавської ЗОШ №30

- Нам дуже приємно, що ми маємо таких друзів уже багато років. Нам дуже приємно, що наші учні навчаються в цьому клубі. Завжди проводимо заходи військово-патріотичного спрямування, запрошуємо на уроки, на виховні години.

Вихованням юних десантників у Полтаві займаються військові ветерани. Голова афганської спілки Шевченківського району у цьому шоу узяв на себе роль терориста. Минулого місяця курсантів навчали у Житомирському центрі ВДВ.  

Вячеслав Курган, керівник гуртка юних десантників Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства 

- Цей захід проходив під керівництвом командуючого ВДВ України Забродського, Героя України. Три дні наші вихованці жили на полігоні.

Курсанти виконували завдання з тактики, розвідувальної підготовки та проводили бойові стрільби. 

Ірина Бондаренко, курсант клубу юних десантників

- Ми жили на полігоні, нарівні з нашими бійцями, які проживають в польових умовах, це все на собі відчули.

Чимало з цих юнаків та дівчат обирають військову службу. 

Денис Штанов, курсант клубу юних десантників

- Я прийшов на перше тренування і думав, що більше не прийду. Нас так заганяли. Хочу вступити до військової академії в Одесі на ВДВ.

А ось випускниця 30-ї школи та з 12 років десантниця Ебру зараз готується до вступу на архітектурний. Проте про час, витрачений на  військову підготовку, дівчина не жалкує.

Ебру Бабюр, проходила підготовку в клубі юних десантників

- Завдяки клубу у мене з'явився гарт, фізична підготовка набагато краща, тому що увесь час кроси, тренування, фізпідготовка – це дуже допомагає.

Стрічка новин