На полтавському будинку може з'явитись дошка Народному художнику України

Увічнення пам'яті нашого земляка Володимира Колеснікова ініціюють його колеги та друзі. Митець помер три роки тому. Але шанувальники його творчості вже вдруге після цього організовують виставку полотен. Цього разу показують подорожні замальовки, аби не тільки згадати майстра, а й зібрати кошти.

Його твори стали надбанням 22 музеїв та приватних колекцій України, Росії, Швейцарії, Німеччини, Франції, Малайзії, США, Бельгії, Японії... Понад 3 тисячі картин – живопис, графіка, скульптура, монументальні розписи полтавець Володимир Колесніков залишив після себе. 

Цьогоріч йому виповнилося б 66, але у 2014 Володимира Колеснікова не стало. Після його смерті у Полтаві презентують вже другу виставку полотен митця. У Художньому музеї імені Миколи Ярошенка можна побачити півсотні робіт, виконаних у різний час у подорожах.

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Мені завжди імпонувала така риса у нього, в його роботах: він Полтаву ставив на рівень світу. Тут і справді є і Словенія, і Іспанія, і Португалія, де він бував. І Полтава. І цілий цикл Сухорабу, який представлений тут, абсолютно героїчно перегукується із карпатськими горами та пейзажами Європи.

Колеги та друзі називають його людиною світу. Він народився у Луцьку, але Батьківщиною вважав Полтаву, і її ж сприймав як частину Всесвіту. Хоча за життя Володимир Колесніков не був до кінця оцінений як художник. Його ім'я, переконана директор Художнього музею Ольга Курчакова, має бути вписане в книгу історії мистецтва ХХІ століття. 

Виставка нині – не тільки для вшанування пам'яті митця, а й для того, аби зібрати кошти для виготовлення і встановлення меморіальної дошки на його честь.

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Ескіз її створений київськими художниками, друзями Володимира Григоровича. І сьогодні ми очікуємо рішення міської ради, думаю, воно відбудеться. Ми залучаємо меценатів полтавських, відгук є. Можливо, люди куплять якісь роботи, і ці кошти підуть на виготовлення і встановлення меморіальної дошки на будинку, в якому він жив на Подолі.

Друзі залюбки дивляться на широкий мазок художника і пригадують його високу майстерність: бо він ніколи не робив ескізів. Одразу малював пензлем, часом створюючи пейзажі десятками мазків, за якими завжди з'являлись унікальні образи.

Стрічка новин