У Януковича та його команди конфіскували $1,5 млрд - РНБО

У Януковича та його команди конфіскували $1,5 млрд - РНБО

Рішення суду щодо перерахування до державного бюджету України 1,5 мільярдів доларів, заарештованих на рахунках колишнього президента України Віктора Януковича та його оточення вступило в силу.

Про це на спільному брифінгу в "Ощадбанку" заявили генеральний прокурор Юрій Луценко та секретар Ради національної безпеки Олександр Турчинов, повідомила прес-служба РНБО.

За словами пана Турчинова, керівництво "Ощадбанку" приступило до виконання рішення суду і разом із Державним казначейством оформлюють ці кошти на державні рахунки.

Секретар РНБО назвав це рішення суду принциповим, тому що "з цих ресурсів передбачено фінансування державного оборонного замовлення, суб'єктів сектору безпеки і оборони".

Президент України Петро Порошенко повідомив, що генпрокурор та секретар СНБО доповіли йому про конфіскацію.

"Ці гроші були вкрадені у народу України. Зараз ми повернули їх у державну казну. Гроші, вкрадені режимом Януковича, підуть на відновлення боєздатності українського війська", - заявив президент.

Він нагадав, що 4 травня розпочнеться судове засідання у справі Віктора Януковича за звинуваченням у державній зраді.

Генпрокуратура звинувачує Віктора Януковича у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і суверенітет України.

У ГПУ кажуть, що отримали беззаперечні документальні докази державної зради, одним з яких, за словами ГПУ, є звернення екс-президента на адресу Володимира Путіна із проханням ввести російські війська на українську територію.

Кабмін заклав у державний бюджет на 2017 рік надходження від спеціальної конфіскації коштів корупціонерів суму у 11,5 мільярдів гривень.

У грудні Верховна Рада не змогла ухвалити законопроект про спецконфіскацію коштів та майна посадових осіб.

Стрічка новин