Безхатченків на вокзалі годують благодійники

Кілька церков та одна організація влаштували щоденні чергування – привозять у парк поблизу Південної залізниці гарячу їжу та одяг. У чергу стають навіть ті, хто не вважає себе бездомним.

Вони з'являються тут щовівторка - дівчата у яскравих жилетках та із повними пакетами їжі. Місцевий авторитет Рома допомагає донести усе до найближчої вільної лави та стає в чергу. Сьогодні біля Південного вокзалу - благодійний обід. 

Тетяна Шкільна, роздає їжу

- Привезли «Мівіну» з м'ясом і чай солодкий, чорний. Ми готуємо в Центрі адаптації на провулку Шевченка, 5а.

За даними Романа, бездомних поблизу південної залізниці живе близько сотні. Багато таких, хто виїхав із окупованих територій і не зміг влаштуватися. Він сам живе на вокзалі, тут же вантажником заробляє копійку. 

Роман Єрьоменко

- Я сам приїхав з Кіровограду, я тут в тюрмі сидів. Дружина покинула. Я так і залишився тут.

У черзі помічаємо людей, цілком пристойних на вигляд. Безхатченки тут не всі, говорять благодійники. Ось ця жінка прийшла і на обід, і по одяг. Розповіла, що має  хату в селі.

Тетяна

- Тільки там немає роботи - школа і сільська рада. Податок на землю треба платить. А голова сільради сказала - будеш садить, не будеш платить податок на землю - заплатиш штраф. Так я по електричці пляшки збираю. Гребінка і назад...

Працівники «Світла надії» розповіли: ініціативу годувати бездомних на вокзалі підхопили у релігійних організацій. Окрім їстівного та одягу, роздають направлення на медичні обстеження. І вірять, що добрим ставленням можуть змінити на краще чиєсь життя.

Вікторія Мірошниченко, працівник БО «Світло надії»

- У кожної людини є період в житті, зрозумійте. В нас є клієнти, які якийсь період перебували на вулиці, навіть роками. А потім вони влаштовували власне життя, працевлаштувалися і в них все склалося нормально.

Стрічка новин