Ретроспекція у картинах

Художник Олександр Гречановський презентував у Художньому музеї свою персональну виставку. Серед робіт – натюрморти, пейзажі, портрети. Автор багатьох розписів українських пам'яток архітектури вирішив показати себе у станковому живописі.

Олександр Гречановський – відомий в Україні художник-монументаліст. Він розписував Успенський собор у Каневі, Почаївську Лавру, створював портрети та діорами для музею Полтавської битви. Нині у Художньому салоні презентує свою першу в житті персональну виставку. Станковий живопис, зізнається художник, близький до його серця та душі.

Олександр Гречановський, автор виставки

- Мене надихає оточуюче середовище, природа, люди. Радість споглядання. І я хотів поділитися цією радістю споглядання через свої картини. 

Виставка, говорить автор, автобіографічна. Експозиція розповідає про ті місця, де колись він бував: рідна Полтавщина, Карпати, Дніпро та узбережжя Чорного моря. У картинах Гречановського, говорить вчитель Олександра Борис Красюк, відчутна одеська школа.

Борис Красюк, викладач О.Гречановського

- Ось я зараз дивлюся на його роботи: він мало відійшов від своїх минулих традицій. Ось так він працював, дуже скурпульозно, роботи його носили такий характер задумливо-реалістичний. Я дивлюся – як застигла музика.

Серед улюблених жанрів Олександр називає пейзаж і портрет. На виставці можна побачити зображення його бабусі, сестри та дружини. Христина Гречановська каже: працювати із чоловіком легко, він ніколи не відмовляється від слушних порад.

Христина Гречановська, дружина О.Гречановського

- Тут важлива жіноча мудрість. Стояти над головою – не добре, а якусь пораду жіночу дати – я, звичайно, даю. Він завжди просить у мене поради. І навіть розвіску ми робили всю разом.

Сьогодні на своїй першій персональній виставці автор вже замислюється над наступними експозиціями.

Олександр Гречановський, автор виставки

- Я тут, на жаль, не можу показати свої монументальні твори. Це просто сотні квадратних метрів, це великі фігури. Коли ми розвісили експозицію, я побачив, що моє бажання – хочеться цей монументалізм, який я на стінах пишу, в станковий помістити. Наступну виставку я бачу, що вона буде більш масштабною.

Олександр Гречановський – учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Його роботи зберігаються у Швейцарії, Сербії, Литві та Китаї.

Стрічка новин