Розумні гроші, або грамотна економія

До Полтавщини приїхали експерти, які навчають фінансовій обізнаності. За основу взяли тематичні тренінги. Запрошують не всіх, лише пенсіонерів, ВПО і тих, хто постраждав від конфлікту.

Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього. 11 областей, серед них – Полтавщина: в регіоні діє програма, що дозволить пенсіонерам та ВПО примножити фінансові знання та уникнути грошових пасток.

Анна Петренко, експертка програми

- Найближчим часом, у травні, буде проведено у м.Полтава для мешканців Полтавського району та у місті Горішні Плавні. Ведуться перемови з Кременчуком, із Зіньківським районом, з Лубенським районом.

Програма діє у рамках проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». На меті – забезпечити людей знаннями та навичками для прийняття обґрунтованих фінансових рішень. 

Микола Ябченко, менеджер комунікацій «Українського жіночого фонду»

- Вважається, що в Європі люди живуть краще, бо вони більше заробляють. Там і ціни вищі, але вони дуже помірковано витрачають ці гроші. Нам бракує такого прагматичного підходу.

Головний інструмент проекту – це тренінги. Тематичні блоки різні: фінансові механізми, введення та планування сімейного бюджету, розвиток громадянської позиції. Східній частині України – уваги більше. Там запланували 15 інформаційних зустрічей з містянам. Для Полтавщини – 10. 2 тренінги вже пройшли.

Валерій Білокінь, Мачухівський сільський голова

- Цей тренінг був проведений у Мачухах 11-12 квітня. Досить активною була позиція наших мешканців саме цих категорій.

За час роботи курсів з фінансової грамотності до жовтня 2017 року планують навчити понад 2 тисячі осіб з усієї країни.

Стрічка новин