Об'єднання дрібних товаровиробників – можливість для них «вижити» у сучасних умовах

Про кооперативний рух в Україні йшлося на засіданні «круглого столу» у Полтавській державній аграрній академії. До дискусії запросили науковців, фермерів, представників влади та студентів.

«Кооперативний рух Європи: реальність чи утопія для України?». На цю тему у стінах Полтавської державної аграрної академії – засідання «круглого столу». Кооперативний рух обговорюють науковці, аграрії, представники влади та студенти. В Україні, кажуть, він з'явився на початку 90-х, коли був створений перший кооператив, проте нині його ефективність залишає бажати кращого.

Алла Світлична, доцент кафедри підприємництва і права ПДАА

- Із зареєстрованих на сьогодні кооперативів діючими є по Україні близько 60%, а по Полтавській області – і того менше – навіть 40% немає. Тому ці питання є досить актуальними, і саме на вирішенні проблем, з якими стикаються обслуговуючі кооперативи, з гострими кутами, які доводиться їм долати на сьогоднішній день, ми і будемо працювати.

На сьогодні, кажуть науковці, в аграрному секторі намітилася тенденція до капіталізації сільськогосподарського виробництва. Об'єднання дрібних товаровиробників – можливість для них вижити на ринку у сучасних умовах.

Алла Світлична, доцент кафедри підприємництва і права ПДАА

- З'являються великі агрохолдинги, які контролюють більшу частину сільськогосподарських угідь, і, приходячи в село, вони, скажімо так, не завжди здатні вирішити ті соціальні проблеми, які існують на селі. Поодинці дрібним товаровиробникам з ними важко конкурувати. Оскільки за ними стоять і кращі фінансові можливості, і потужний менеджмент.

В ході роботи «круглого столу» загалом його учасники обговорили широке коло питань, які актуалізують в умовах соціально-економічної та правової розбудови української державності проблеми розвитку кооперації на сільських територіях.

Стрічка новин