Вимушеним переселенцям юристи допомагають через інтернет

Скайпом, у Фейсбуці чи по Вайберу. Вимушеним переселенцям допомагають юристи у будь-який зручний спосіб. У Полтаві представили Віртуальний консультаційний центр, що працює в Україні та за її межами. Безкоштовні послуги розраховані на тих, хто фізично не може дістатися до юриста.

Віртуальний консультаційний центр, в якому передбачено якомога більше систем, – у Полтаві представили безкоштовні послуги юристів для вимушених переселенців. 

Олена Манько, координатор віртуального консультаційного центру  

- «Гарячі» телефонні лінії, скайп, вайбер, фейсбук, електронна пошта. І таким чином, ми хочемо розповсюдити інформацію, щоб кожна особа, яка знаходиться в селищі, або не має можливості за станом здоров'я, чи інших причин дістатися, могла звернутися за допомогою, і отримати її якомога швидше і якісніше.

Сам осередок віртуального консультаційного центру знаходиться у Дніпрі. Розпочав роботу у січні 16 року. Про послуги вже розповіли у Дніпропетровській, Харківській, Донецькій та Запорізькій областях, адже звідти надходить найбільше звернень. Але з інших регіонів і навіть країн також останнім часом отримують багато запитань. Фахівці кажуть: це 100% повноцінна допомога, хоч направлена вона на швидку консультацію.

Олена Манько, координатор віртуального консультаційного центру  

- Якщо особа вчасно звернеться, вона отримає повну консультацію: куди йти, що писати, що казати. І, таким чином, або не порушить своїх прав, або ж виправдає. Якщо ж потребує якусь вторинну допомогу – складення заяв, позовів до суду, то юрист за допомогою цих електронних систем отримає пакет документів, складає документи, надсилає особі, яка звернулася.

Будь-яка особа, яка потребує юридичної допомоги, не залежно від статусу, може звернутись у зручний для неї спосіб. В інтернеті – це, наприклад, набравши у пошуку «Благодійний фонд Горєніє». У Полтаві консультаційний центр розташовується в Інтеграційному центрі для внутрішньо переміщених осіб та місцевої громади, що по вулиці Шевченка, 13А. Працює він з 9 до 17 у будні. Направлені звернення в інший час доби розглядаються у найближчий термін. Всього 8 юристів у телефонному та онлайн режимі працюють за підтримки міжнародних організацій. Наразі отримують по 2 тисячі звернень за місяць. Далі планують розповісти про свою допомогу ще у 5 регіонах України.

Стрічка новин