На ЗНО-2017 зареєструвалося більше 240 тисяч абітурієнтів

На ЗНО-2017 зареєструвалося більше 240 тисяч абітурієнтів

Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання зареєструвалося більш як 240 тисяч осіб. Про це на прес-конференції заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

"Цьогоріч для проходження зовнішнього незалежного оцінювання зареєструвалися більше ніж 240 тисяч осіб. Це менша кількість, ніж попереднього року", - зазначив Карандій.

Він підкреслив, що цьому є декілька пояснень.

"Чинників є два. Перший чинник - демографічний, тому що кількість випускників загальноосвітніх навчальних закладів менша, ніж у попередні роки. На жаль, ми ще маємо негативний демографічний тренд, тобто ще рік-два у нас буде зменшення кількості випускників загальноосвітніх навчальних закладів", - розповів Карандій.

Другий чинник, який відзначив директор УЦОЯО, пов'язаний із адміністративними діями.

"Як ви знаєте, умовами прийому на 2017 рік передбачено, що до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в 2017 році будуть допускатись особи, які мають сертифікат якості як 2017 року, так і сертифікати 2016 року. Тому, проводячи структурний аналіз учасників ЗНО, ми відзначаємо те, що найбільш значне зменшення у нас пішло саме за рахунок випускників попередніх років", - зазначив Карандій.

За його словами, найбільше абітурієнтів зареєструвалося на складання ЗНО з української мови та літератури: "Традиційно найбільш масовим предметом, який обирають на ЗНО, є українська мова та література. зокрема, цього року тест з відповідного предмету буде проходити 239 тисяч 945 осіб".

Карандій додав, що другим предметом за популярністю є історія України, далі - математика.

Він також відзначив, що у порівнянні з минулим роком спостерігається тенденція до збільшення кількості охочих скласти ЗНО з біології та географії.

Найменшою популярністю користується фізика, повідомляє Укрінформ.

Стрічка новин