40 людей примусово утримували представники релігійної організації

Поліція встановила, що на території України існували філії зазначеної організації в різних областях. На Полтавщині таку філію очолював 39-річний місцевий.

У Полтаві працівники поліції та прокуратури викрили незаконну діяльність однієї з громадських організацій, яка надає послуги з реабілітації хворим на алкоголізм, наркоманію або ігрову залежність. В інтернеті був розміщений офіційний прейскурант, де вказувалася вартість так званих послуг з реабілітації. 

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області

- У ході проведення слідчих дій було встановлено, що після відповідного замовлення та оплати за послуги з реабілітації представники організації приїздили до місця проживання вказаних потерпілих. Представляючись поліцейськими, вони пропонували проїхати з метою з’ясування деяких обставин. Фактично, ті, хто відмовлявся, їх силою доставляли до закладу, де незаконно утримували.

У ході слідчих дій з’ясували, що на території України свою діяльність здійснює громадська релігійна організація, яка зареєстрована в одній із областей країни. Її засновники – двоє чоловіків та жінка. У різних областях існували так звані філії. У Полтаві її очолював 39-річний місцевий чоловік. Поліція встановила, що тут примусово утримували 40 людей. За свідченнями потерпілих, їм категорично забороняли залишати територію закладу, спілкуватися із зовнішнім світом, а також користуватися засобами зв’язку. За порушення розпорядку людей карали. 

Андрій Жилін, начальник управління Прокуратури Полтавської області

- Працівниками прокуратури Полтавської області спільно з працівниками Головного управління поліції в Полтавській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за фактом незаконного позбавлення волі групи осіб за ч. 2 ст.146 ККУ.

Відповідальність за даною статтею передбачена у вигляді 5 років обмеження або позбавлення волі. Наразі проводяться обшуки місць проживання осіб, причетних до кримінального провадження. У ході досудового розслідування прокуратура області з’ясовує законність даної громадської організації.

Стрічка новин