Українці не хочуть робити щеплення

За останні роки загальний рівень імунізації впав із 96 до 20%. Про це говорять у громадьких організаціях. Експерти називають показник найнижчим за усі часи незалежності України та б'ють на сполох. Адже, за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, лише з рівня у 95 процентів починає працювати так званий колективний імунітет, що робить спалах інфекції практично неможливим. Аби змінити ситуацію, з 24 квітня лікарі взялися проводити Всеукраїнський тиждень імунізації. Зокрема, і в Полтаві.

Тримісячну Владиславу принесли на плановий огляд до поліклініки. Ще у пологовому дівчинка отримала два перші щеплення. Продовжують вакцинувати доньку тепер вже у поліклініці. 

Олеся, мама

- Я думаю, звичайно, треба робити. Обов'язково. Щоб дитина не хворіла тими хворобами страшними, від яких роблять ці щеплення. Бо може бути якась епідемія.

Не відлякують від щеплень маму і так звані «побічні ефекти» від вакцинування. 

Олеся, мама

- Це у мене вже третя дитина, то я знаю, що може бути. Але, слава богу, у моїх трьох дітей не було ніяких побічних реакцій. Температура може бути підвищена, але це норма.

А ось лікарі говорять: реакції організму після щеплення – це добре. Значить, організм виробляє імунітет до хвороби по-справжньому.

Нинішній тиждень – Всеукраїнський імунізації – активно відзначають у Полтаві. Медики кажуть: як можуть інформують та переконують батьків не відмовлятися від вакцинації. І запевняють, що препарати, наявні у медичних закладах, безпечні.

показують сертифікати «Це реєстраційне посвідчення, що цей лікарський засіб зареєстрований в Україні, і сертифікат, що ми можемо його використовувать».

Такі сертифікати мають бути у кожному відповідному кабінеті профілактичних щеплень. Його батьки мають право попросити і перевірити, чи має вакцина документально підтверджену безпечність.

Лікарі нарікають: за останні роки полтавці почали побоюватись щеплень та багато відмовляються від них. Хоча це – така ж обов'язкова складова здорового росту дитини, як, наприклад, харчування. У цій поліклініці на Леваді наразі мають ряд вакцин для щеплень, забезпечені державою.

Кінга Кузьменко завідуюча амбулаторією сімейної медицини №8 Центру ПМСД №3

- На даний момент є проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та гепатиту Б. Була у нас ще ІПВ – інактивована вакцина, але закінчилась. Однак, у нас є оральна – краплі, це поліомієліт.

Інфекційні захворювання на зразок гепатиту, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правцю, гемофільної інфекції, кору, краснухи, поліомієліту, паротиту керовані. І можливо це, тільки попереджаючи їх. 

Кінга Кузьменко, завідуюча амбулаторією сімейної медицини №8 Центру ПМСД №3

- Краще профілактику зробити, аніж перехворіє дитина. Кір – дуже серйозна хвороба. І летальність складає 50%. Дякувати Богу, у нас за останні 5 років спалаху дифтерії, правця не було. Але зросла захворюваність на кашлюк. І діти маленькі, які не щеплені, хворіють. Вони гірше його переносять, бо це призводить до зупинки дихання навіть.

Також у дитячих поліклініках проводять навчання батьків у невеликих групах. І радять всі питання ставити безпосередньо своїм лікарям, а не слухати чутки.

Хоча самим малюкам процедура щеплення не завжди подобається.

Стрічка новин