Один закон не скасували, а iнший вже запропонували

33 депутати зареєстрували новий «мовний закон». Згiдно з ним, державною мовою має стати виключно українська. Закон не поширюється на приватне спiлкування, охоплює тiльки публiчне. Але хто порушить – сплатить штраф – 3 400 гривень.

Скандальний мовний закон «Ківалова-Колесніченка», чи новий громадський – 5670?! Поки Конституційний Суд України вирішує долю закону «Ка-Ка», нардепи, активісти та освітяни змагаються за прийняття нового. Громадська коаліція доїхала і до Полтавщини.

Тарас Шамайда, один із розробників законопроекту

- Питання мови – це не просто питання культури чи комунікацій. Це питання національної безпеки та цілісності нації. Чому потрібно не просто скасувати з-н «Ківалова-Колесніченка», а й приняти ще новий мовний з-н?! Бо потрібно заповнити цей правовий вакуум та регулювати цю сферу.

Суть законопроекту 5670: визнання та вживання лише однієї державної мови – української. Закон не розповсюджується на приватне спілкування та релігійні обряди. Однак, поширюється на публічні сфери. 

Тарас Шамайда, один із розробників законопроекту

- Державна мова має бути присутньою в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Я як громадянин України маю право на отримання товарів, послуг, інформації державною мовою у будь-яких суспільних сферах.

Цікаво, що порушення потенційного закону українцями трактуватимуть як адміністративне і навіть кримінальне правопорушення. Розмір штрафу – відчутний: від 3 до 8 тисяч гривень. 

Євген Янкевич, координатор громадської коаліції в Полтавській області

- Прийняття цього законопроекту допоможе українській державності ще більше утвердитися. Виконання норм цього закону продемонструє нашу «європейськість».

Громадські діячі та активісти Полтави новий мовний закон підтримують. Та думки у містян різні.

- Це, на мою думку, націоналізм.

- Потрібно людей спрямовувати на те, що у нас є одна державна мова, і наша держава називається Україна.

- Знаєте, як живе Канада? У них теж дві мови, вони розмовляють і французькою, і англійською. Так склалося історично.

- Я розмовляю на своїй мові – полтавській, суржиком. Все!

Стрічка новин