«Швидку» для військових передали депутати та голова обласної ради

Старий УАЗ вони купили в складчину, відремонтували та укомплектували медичним начинням. І вже сьогодні автівка поїхала у 92 бригаду під Мар’їнку.

Потреба в «швидкій» у 92 бригади постала іще кілька місяців тому. Машину, що була, забрали на ремонт. Виручили захисників депутати та голова облради – склалися коштом і купили списаний в департаменті охорони здоров’я УАЗик. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Вона була на нашому АТП, стояла на ремонті, відремонтували. І плюс була пропозиція від 92 бригади, щоб ми деякі медикаменти докупили.

Забирати автівку із передової приїхали військовий фельдшер та санінструктор. Дівчата радіють: машина на війні потрібна для важливої місії.

Галина Баканова, фельдшер

- Евакуація поранених, а також хворих. Це УАЗик, який більш прохідний, оснащений і відремонтований – це головне.

Всередині є носилки, механічний пристрій для вентиляції легенів. Санінструктор Олена при нас розкриває коробку – там кардіограф, пульсометр і обладнання для діабетиків. 

- Так, смужки для визначення рівня цукру в крові і глюкометр. Це дуже важливо, ви ж розумієте, не завжди на передовій є лабораторія, де можна визначити рівень глюкози в крові. 

Її бригада розкидана по «гарячих» точках Донбасу. Якщо із медпрепаратами, каже моя співрозмовниця, проблем немає, то транспорту не вистачає катастрофічно. А саме від нього часто залежить, чи врятують людину. 

Олена Буряк, санінструктор

- Ну це, звичайно ж, осколкові поранення найчастіше. Транспорт має бути надійним в першу чергу, щоб ми швидко надали першу медичну допомогу і могли госпіталізувати пораненого в госпіталь.

Благодійники зізналися, що на машину разом із обладнанням витратили майже 40 тисяч гривень. У присутності камер та журналістів дівчата їм вручають подяки. 

- Від себе особисто, у мене тут все написано, це для мене, як знахідка. Від всієї нашої частини, від всіх наших бійців, які цього заслуговують, дуже вам дякую. 

- Працюємо на благо України.

Стрічка новин