З травня українці отримуватимуть пенсію по-новому

Усе – через перерахунок та підвищення виплат. З 1 травня мінімальна пенсія в Україні складатиме 1312 гривень.

Свою прес-конференцію представники управління Пенсійного фонду в Полтавській області розпочинають із підсумків роботи за перший квартал поточного року. 

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду у Полтавській області

- До Пенсійного фонду за перший квартал надійшло 938 млн гривень. Це якраз ті кошти, які адмініструє наша Фіскальна служба в Пенсійний фонд. Це приблизно на 117% більше, ніж у попередній період. Пов'язано це з тим, що мінімальна заробітна платня була збільшена з 1600 грн до 3200.

Отримають своє підвищення і пенсії. З 1 травня у зв'язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, вони зростають з 1247 до 1312, тобто, на 65 гривень. 

Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду у Полтавській області

- Ми підрахували, що для підвищення виплат нам потрібно в область додаткових коштів 22 млн. Ці кошти вже є, оскільки вони були передбачені державним бюджетом. І ми розпочнемо з 4 травня всі виплати у встановлені терміни.

Перерахунки проводяться в автоматичному режимі, тож пенсіонерам не потрібно звертатися до пенсійних установ. Підвищення цих виплат торкнеться 75% від загальної кількості пенсіонерів, а це – 330 тисяч осіб. Що стосується інших пенсійних виплат, надбавок та підвищень, встановлених у відсотках до прожиткового мінімуму, то вони також перераховуються відповідно до зростання останнього. А напередодні 9 Травня органи Песійного фонду передбачили разові виплати допомоги для 37 тисяч ветеранів війни.

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду у Полтавській області

- Для інвалідів першої групи це буде 3500. Для другої групи – 3100, для третьої – 2700 гривень. Для учасників бойових дій (у тому числі АТО) – 1200 гривень. Для учасників війни з числа трудівників тилу – 500 гривень, для сімей загиблих воїнів – 600.

Йшлося на прес-конференції і про основні елементи пенсійної реформи. У середині травня її проект буде поданий на розгляд Верховної Ради України. Один із кроків прийдешньої реформи – осучаснення пенсій. Цей процес має усунути величезний розрив між розмірами пенсій особам, які зараз виходять на заслужений відпочинок, і тими, хто вийшов десять років тому.

Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду у Полтавській області

- Кожного року відбувається зростання середньої заробітної плати, і тому та людина, яка вийшла на пенсію раніше, вона завжди буде, згідно з діючим законодавством, у гіршому становищі, ніж та людина, яка йде на пенсію пізніше.

Серед інших елементів пенсійної реформи – встановлення мінімальної пенсії на рівні 40% від мінімальної зарплати, скасування знижувальних коефіцієнтів для жінок, які пішли на пенсію у віці 55 років, автоматичний перерахунок пенсій працюючим громадянам тощо.

Стрічка новин