Плюс 600 лічильників у 2017-ому

«Полтаватеплоенерго» продовжує встановлювати прилади обліку теплової енергії у будинках споживачів. Лічильник, кажуть, за умови раціонального використання теплової енергії дасть змогу полтавцям заощаджувати.

Тепловий лічильник – у кожен будинок. Таку мету у 2017 році ставить «Полтаватеплоенерго». Обладнання будинків приладами обліку – не примха підприємства, а державна політика. До 2018 року в Україні споживачі не зможуть отримувати послуги з централізованого опалення без лічильників – чи то поквартирних, чи то загальнобудинкових. Встановити прилади обліку у кожну окрему оселю є можливість лише у новобудовах. У старих же будинках лічильник встановлюють один на всю споруду. Їхня кількість у нашому місті на кінець опалювального періоду сягнула 550. Це – 41% від всього загалу будинків у Полтаві. На цей рік плани у підприємства – не менш амбітні. Ще плюс 600 будинків обладнати приладами обліку теплової енергії.

Роман Кашин, заст. генерального директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Плани значні, тому, не чекаючи ще закінчення опалювального періоду, підприємство почало їх встановлювати. Погода, яка була в березні та квітні, цьому сприяла. Усі зусилля підприємства задіяні у цьому процесі. Я можу з впевненістю сказати, що всі плани будуть виконані.

З установленням лічильника у будинку визначається відповідальна особа, яка контролює його роботу та може регулювати температуру у будівлі.

Роман Кашин, заст. генерального директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Наприкінці кожного місяця опалювального періоду знімаються показники лічильників. Вони знімаються за допомогою автоматизованої системи передачі даних, або, в разі її відсутності, – працівником підприємства. Підприємство при встановленні лічильника рекомендує мешканцям визначитися з уповноваженою особою, яка отримує відповідний інструктаж про роботу лічильника, його характеристики.

Через різке зниження температури повітря з 19 квітня у Полтаві частково відновили теплопостачання. В першу чергу – на об'єктах соціальної сфери: у дитячих садках, лікарнях, школах. До житлових будинків опалення надійшло не скрізь, адже деякі котельні вже перебувають у стані ремонту. У «Полтаватеплоенерго» кажуть: всі нарахування за послугу опалення за період з 19 квітня будуть відбуватися виключно за фактом надання послуги опалення у конкретному житловому будинку. Зокрема, у житлових будинках, обладнаних приладами обліку теплової енергії – за його показниками, а у решті житлових будинків міста – за даними підприємства та інформацією про наявність опалення у будинку, котра надійде від балансоутримувача житлового будинку. 

З середи ж у зв'язку з потеплінням цьогорічний опалювальний сезон у Полтаві закінчився вдруге. Залишається сподіватися, що погода більше не підкине подібних сюрпризів, і теплі батареї стануть у нагоді мешканцям нашого міста вже восени.

Стрічка новин