Бути чи не бути новій поліцейській комісії з атестації?!

Це питання вирішували на депутатській комісії з питань забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з корупцією. Громадськість – проти. Депутати тим часом голосують за подані кандидатури.

Яблуко розбрату – поліцейська комісія в квадраті. На порядку денному засідання – 4 питання, але вся увага прикута до звернення Національної поліції щодо утворення нового колегіального органу. Позиції учасників – різні: одні кажуть – незаконно, інші – підтримують пропозицію, громадськість – проти.

- Існування двох комісій громадськість не влаштовує. Знаєте... то цю потрібно витягнути комісію, то цю... якась ці питання вирішує.

«Немає довіри до цього органу» – кажуть активісти. А секретар Поліцейської комісії, керуючись діючим законодавством, наводить аргументи незаконності потенційного новоутворення.

Євгеній Бражник, секретар Поліцейської комісії ГУ НП в Полтавській області

- Надання нових кандидатів до нової комісії – це є в положенні. Але Закон «Про національну поліцію...», там чітко визначено, що немає дозволу на кілька комісій. Там немає такого права.

Секретар засідання звертає увагу всіх сторін на наказ Міністерства внутрішніх справ.

Валерій Калюжний, секретар комісії з питань забезпечення правоохоронної діяльності

- У територіальному, у тому числі – межрегіональному органі поліції, формується декілька поліцейських комісій. Якщо порушено чинне законодавство, то ми делегуєм двох представників за проханням Національної поліції.

Дебати, прозиції та голосування за потенційних кандидатів до складу нової комісії. У результаті рекомендували двох депутатів – Геннадія Коваленка та Юрія Тимоху. Нагадаємо, 8 квітня біля Головного управління Національної поліції в Полтавській області відбувся пікет, учасники якого вимагали відставки керівництва. Зокрема, Ірини Степаненко, ім'я якої пов'язують із подіями біля арки. Натомість, начальник обласної поліції Олег Бех пообіцяв створити нову поліцейську комісію з атестації.  

Стрічка новин