200 юнаків з Полтавщини вирушили виконувати свій чоловічий обов'язок

В обласному збірному пункті відбулася урочиста відправка призовників. Ті з них, хто має вищу освіту та ступінь магістра, служитимуть рік, для решти термін строкової служби складає 18 місяців.

Поки що вони не вміють тримати дистанцію, крокувати в ногу. Цьому і не тільки їх навчать на строковій військовій службі. 

Віталій Нікіпелов, заступник Полтавського міського голови, голова міської призовної комісії

- Служба, звичайно, – це випробування для кожного чоловіка. Але це випробування, яке згодом дасть можливість не тільки зміцнити себе цим хлопцям, а й знайти кращу роботу, кращу професію. Тобто, військова служба стане запорукою їхнього життєвого успіху.

Із майже 9 тисяч осіб віком від 20 до 27 років з Полтавської області протягом квітня-травня на військову службу призвуть 545 чоловік. Близько 200 з них у вівторок зібрали на плацу обласного збірного пункту. 

Дмитро Губський, військовий комісар Полтавської області

- Тут у нас, у Полтавському обласному військовму комісаріаті, йде відбір на Збройні Сили Національної Гвардії і Державну службу спецтранспорту. Далі юнаки відбувають по навчальних підрозділах. Після навчальних підрозділів майже три місяці вони будуть відібрані до військових частин.

Військові частини, де проходитимуть службу призовники, розташовуються на території Правобережної України, кажуть у військкоматі. Більшість хлопців служити йдуть свідомо. Проте під час весняного призову не обійшлося без ухильників. Таких у Полтавській області 10% від загальної кількості осіб.

Дмитро Губський, військовий комісар Полтавської області

- Кожен обирає свій шлях. В подальшому ані кредити в банку, ані влаштуватися на державну службу вони не зможуть, виїхати за кордон вони не зможуть, тому що вони не служили строкову службу, відповідно, вони не виконали свій обов'язок і здійснили звичайне правопорушення.

Сьогоднішні призовники перед своїми товаришами та батьками урочисто обіцяють вірно служити Батьківщині.

Сергій Гребінник, призовник

- Вважаю, що кожен хлопець має відслужити в армії, адже зараз такі часи, що спокійне життя наших рідних, близьких доводиться захищати зі зброєю в руках.

У рідних та батьків – не менше емоцій, ніж у самих хлопців.

Наталія, проводжає племінника

- Відчуття, звичайно, дуже такі, знаєте... Душа вся рветься, незрозуміло куди, що в дитини, що в нас. Переживаємо, як воно далі буде.

Строкова служба для призовників складає 18 місяців. Для тих, хто має вищу освіту і ступінь магістра, цей термін становить один рік.

Стрічка новин