У Полтаві визначили переможців історичного конкурсу
Сьогодні свої роботи захищали учасники історичного конкурсу «Ми діти твої, Полтавщино, вивчаємо віхи твої». Конкурс присвятили сторіччю від початку Української революції і відновлення української державності у 1917-21 роках. Тому всі роботи учасників присвячені саме цим історичним подіям.
У Полтавському Краєзнавчому музеї зібралися учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл області, а також професійно-технічних навчальних закладів. Всі вони – учасники історичного конкурсу.
Дарина Сень, методист Полтавської малої академії наук
- Спільно з департаментом освіти і науки, Краєзнавчим музеєм проводимо обласний історичний конкурс «Ми діти твої, Полтавщино, вивчаємо віхи твої» у трьох номінаціях: перша – дослідницька робота, друга – це наукова стаття, і третя – це відео-ролик.
Організатори кажуть: конкурс присвячений сторіччю від початку Української революції і відновлення української державності у 1917-21 роках. Тому всі роботи учасників присвячені саме цим історичним подіям.
Дмитро Кольчевський, учасник конкурсу
- Тема моєї роботи полягає у тому, щоб показати постать В'ячеслава Липинського, який він є неординарний мислитель і політичний діяч. Це перший українець, який мав фундаментальні знання у галузі історії, соціології та права. В’ячеслав Липинський щиро любив Україну, хоч він був поляком за походженням, але справжнім українцем за переконаннями.
Максим Синельник – учень 11 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи №3 у місті Горішні Плавні. Хлопець приїхав представити свою роботу.
Максим Синельник, учасник конкурсу
- Український народ завжди не полишав ідею стати вільною державою, і тому події щорічної давності надихнули мене на те, що це був такий поштовх, імпульс за останнє сторіччя до незалежності України. Тому я вирішив дослідити Українську Народну Республіку.
Ірина Передерій – доктор історичних наук, член журі конкурсу. Жінка розповіла, що роботи у номінаціях «наукова стаття» і «дослідницька робота» оцінюються за критеріями, які висуваються до наукових робіт.
Ірина Передерій, доктор історичних наук, професор, член журі
- Це актуальність теми, яку визначив учень чи студент-дослідник, це чіткість постановки проблеми, методи, які застосовував молодий дослідник у написанні своєї роботи. Це повнота розкриття теми, відповідність висновків, узагальнень, які сформулював юний дослідник.
Такий конкурс має на меті патріотичне виховання, а також формування у дітей знань з історії рідного краю, говорять організатори. Цього разу у конкурсі взяло участь близько 60 учасників.