200 мільйонів для Полтавщини

В області підбивають підсумки впровадження реформи децентралізації. 18 об'єднаних громад, ще 28 – у перспективних планах, і сотні мільйонів гривень державної підтримки – такі кількісні показники.

18 сформованих об'єднаних територіальних громад за 2 роки. Такі результати має Полтавщина внаслідок впровадження реформи децентралізації. Серед інших 27 регіонів область посіла 6 місце. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Цей показник невдовзі буде підвищено. Дуже жваво іде прискорення створення ОТГ. Ми постійно проводимо зустрічі з сільськими головами. Найближчим часом відвідаємо Чутівський та Карлівський райони.

Про успішне впровадження реформи свідчать доходи новостворених громад, що зросли в 4 рази. Окрім бюджетних змін, збільшилась проектна діяльність, переглянуто підхід до освітньої та медичної галузей. У результаті створено Центри первинної меддопомоги та опорні школи, реалізовано 110 різнопланових проектів.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Наші громади опікуються і дошкільною освітою. Нещодавно з головою ОДА Головко в Омельницькій ОТГ (с. Демидівка) був відкритий дитячий садочок європейського рівня. Крім того, досить яскраві приклади відновлення дорожньої інфраструктури, дорожнього покриття в громадах.

Субвенція та самостійність – це 2 державних стимулятора, що підштовхують до утворення об'єднаних територіальних громад. На Полтавщині цими перевагами користуються. Державна фінансова підтримка, чи субвенція, склала 205 мільйонів гривень. Із них 57 – на розвиток інфраструктури, 95 – на освіту, 53 – на медицину.

Стрічка новин