До 2030 року сміття полтавцям коштуватиме 21 гривню

Це вартість вивезення одного кубометра відходів. Прорахували послуги в обласній адміністрації. І розповіли: зараз у різних районах ця цифра різна: від 6 до 14 гривень за кубічний метр побутового сміття. Чому відбудеться збільшення вартості, і чи сплачуватимуть її повністю звичайні полтавці – дивіться далі.

Для полтавців збільшать вартість вивезення сміття. Зростання тарифу прорахували в обласній адміністрації. Щоправда, лише загалом, а не окремо для споживача.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- За куб сміття – 21 гривня. Це до 30 року. Поступове збільшення. Сьогодні у нас різні абсолютно ціни: починаючи з 6 гривень і закінчуючи 14 гривнями за куб. Приблизно. Як сьогодні та ж Полтава дотує підприємствам з міського бюджету для того, щоб зменшити навантаження на населення, то це можна буде робити і в майбутньому.

Якщо місцева влада таких рішень не прийматиме – сплачувати доведеться виключно пересічним полтавцям. Розрахунки ведуть, зважаючи на впровадження стратегії поводження з твердими побутовими відходами на території Полтавщини. Обласні чиновники кваплять керівників районів: змінити підхід до збору сміття треба уже найближчим часом. І вже мають визначитись та готувати документи.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Організувати логістику для того, щоб у кожному районі, у кожному селі збиралось це сміття. І визначились вони самі: це будуть контейнери, чи це буде сміттєвоз приїжджати. Такі приклади позитивні у нас є: це Новосанжарський район, де сьогодні вже більше 75% району охопили організованим збором сміття. І вивозить на один полігон, де сьогодні теж мають всі дозвільні документи.

Саме неоформлені належним чином земельні ділянки під сміттєзвалищем – одна із головних проблем для районів. Про це говорять на черговій координаційній раді в адміністрації. Крім того, полтавці мають визначитись, до якого субрегіону приєднаються їх райони для централізованого вивозу. В адміністрації переживають: райони останні три тижні гальмують процеси. А чиновники побоюються повторення львівської ситуації. 

Площі звалищ в Полтавській області хочуть зменшити у 4-5 разів, говорить заступник губернатора Олег Пругло. А замість 670 смітників за півтора роки мають залишити максимум 25, а згодом взагалі створити 3-4 полігона твердих побутових відходи. 

Наразі у Полтавській області збирають сміття у 60% населення.

Стрічка новин