Сьогодні – Поминальний понеділок
Цього дня прийнято вшановувати пам'ять тих, хто відійшов у вічність. На Алеї Героїв, що на центральному кладовищі Полтави, звершили панихиду за загиблими на Донбасі. Вшанувати їх пам'ять зібралися рідні, друзі і просто знайомі.
У Поминальний понеділок на Алеї Героїв, що на центральному полтавському цвинтарі, вшановують полеглих на Сході країни.
Олексій Кабушко, батько загиблого в АТО Мирослава Кабушка
- Забувать їх не можна, бо це все-таки герої. Вони віддали життя за Україну. Це хлопці, можна сказать, особливі. Добровольців багато, які пішли ще в 14 році воювать. Вони не ховалися.
Тут батьки, мами, дружини, діти та бойові побратими – вони прийшли віддати данину пам'яті та підтримати рідних.
Анатолій Ханко, депутат Полтавської обласної ради
- Побачитися з нашими мамами, тому що матері хлопців, які загинули, для нас стали також матерями. Зустрітися, можливо, десь чимось допомогти, або просто поговорити.
Боєць з батальйону «Дніпро» Володимир Жмуренко пригадує тих, з ким служив.
Володимир Жмуренко, військовий
- Наприклад, Боняківський, позивний «Кабул», це з нашого батальйону «Дніпро», в якому ми служили в 14 році, ще троє хлопців тут поховані, з якими ми в 14 році разом тренувалися. Цих людей, звичайно, треба пам'ятати, тому що мирне життя на нашій території забезпечили саме вони...
На Алеї Героїв покояться 16 полтавців, загиблих у війні на Донбасі. Із вересня минулого року тут триває робота над Меморіалом.
Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради
- На жаль, за цей період, коли ми почали будувати, загинуло ще троє людей. І зараз – етап оформлення документів і проходження експертизи, щоб добудувати меморіал і поставити загиблим хлопцям ще три пам'ятника.
Тут викарбувані імена усіх полеглих у війні із Полтавської області, уже за місяць, обіцяють, буде нанесений центральний малюнок.
Поминати спочилих – традиція православної та католицької церков. За спокій душ у храмах моляться на кожній літургії. Особливі поминальні дні встановлені після періодів, коли літургія не звершується. Священики категорично не радять проводити їх з алкоголем. Мовляв, найперше, що потрібно спочилій душі від живих, – це молитви.
Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
- Так як ми молимося за тих, хто поруч з нами, так само ми молимося за тих, хто відійшов у вічність, бо вони є. І молитва – це справа милосердя. Так як ми даємо милостиню, допомагаємо ближньому. Особливо за тих людей, які відійшли у вічність. Бо душа розлучилася з тілом, і єдине, що ми можемо для них зробити, – це піднести нашу молитву.