До кінця року у Полтаві зведуть будинок для учасників АТО

На сьогоднішній день 120 квартир по вулиці Марії Башкирцевої, 31а призначені для цієї категорії осіб. Оселі атовці отримуватимуть на умовах співфінансування: 50% – за власні кошти, 50 – за кошти міського бюджету. На ці потреби, згідно із Програмою забезпечення житлом учасників АТО, виділено 12 млн гривень.

По вулиці Марії Башкирцевої повним ходом триває зведення нового будинку. Останній матиме три секції. У першій готові вже 6 поверхів, у другій – два, у третій – цоколь. 120 квартир цього будинку призначені для учасників антитерористичної операції. Житло бійці отримуватимуть на пільговій основі: 50% коштів на придбання виділяє міська влада, решту атовці будуть сплачувати самі. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Квадратний метр для цих категорій людей буде коштувати 3500 гривень. Тим паче, сьогодні і банк співпрацює, який може надавати на кредитних засадах, то сьогодні 120 квартир передбачено. Всі 120 квартир – є у нас люди, які заключили угоди, які беруть участь у цій програмі.

12 млн гривень наразі місто готове віддати на ці потреби відповідно до Програми забезпечення житлом учасників АТО, осіб, які належать до інвалідів війни. Автономне опалення, газові плити, сантехніка – квартири матимуть повне оснащення, за винятком шпалер. Сам же будинок, кажуть у профільному управлінні міськвиконкому, буде оздоблений відповідно до сучасних норм.

Володимир Годня, начальник управління капітального будівництва Полтавського МВК

- В 16-ому році ми уже маємо досвід оздоблення фасаду більш сучасний, ніж раніше ми мали, фарбували фасади силікатними фарбами. Зараз ми маємо структурний фасад з фарбуванням – це вже більш досконалий фасад. І на даному будинку ми будемо приділяти велику увагу якості стиків, щоб в подальшому у людей не було потреби робити зовнішнє утеплення.

Будуть враховані і потреби людей з обмеженими можливостями. Багатоповерхівку обладнають підйомниками для маломобільних верств населення. Територію поблизу новобудови облаштують, зроблять освітлення. А в перспективі, говорить Андрій Матковський, у пріоритеті міської влади – створення неподалік дитячого садочка.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Багато людей, багато дітей, багато будинків, але, на жаль, доводиться людям возити в інші райони. Тому у нас тут є 13 школа, яка має велику територію, і ми будемо планувати і робити проектні роботи, щоб на базі 13 школи зробити додатково ще групи дитячого садка і добудувати дитячий садок, як це зроблено, наприклад, для Рибців.

Будівництво цієї багатоповерхівки планують закінчити до Дня міста, а в експлуатацію її ввести до кінця цього року.

Стрічка новин