В Україні змінюють підхід до покарання засуджених

Реабілітацію замість ув'язнення для окремих категорій осіб, які скоїли злочин, пропонує пробація – невід'ємний елемент системи кримінальної юстиції багатьох країн світу. Про цей підхід днями говорили у Полтаві на тематичному тренінгу.

У серпні 2015 року набрав чинності Закон України «Про пробацію». Це, запевняють фахівці, стало реальним кроком у сфері наближення юстиції нашої країни до міжнародних стандартів. Завдяки ньому каральний підхід у роботі із засудженими змінюється на реабілітаційний.

Ірина Яковець, нач. управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління

- Пробація дозволяє виправити людину без позбавлення волі. І таким чином ми, по-перше, знижуємо витрати на утримання людей в місцях позбавлення волі, по-друге, ми не вимушені потім боротися із негативними наслідками, які дає ізоляція від суспільства і, по-третє, правопорушник, який виправляється в громаді, він потім зменшує вірогідність вчинення нових злочинів.

Про це йшлося на одноденному тренінгу у Полтаві. Присутні ознайомилися із основними завданнями та функціями уповноваженого органу пробації. Окремим практичним блоком розглянули схеми перенаправлення її суб'єктів та можливості залучення волонтерів пробації.

Ірина Яковець, нач. управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління

- Ми визначаємо проблему і скоординовуємо людину до того суб'єкта, який має надати відповідну допомогу. Якщо немає роботи, то це – Центр зайнятості, якщо потрібна допомога людині молодого віку – то Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, якщо у людини немає місця проживання або хоча б ночівлі – ми знаємо, що в Полтаві є «Світло надії», направимо до «Світла надії».

Саме тому, кажуть учасники зібрання, важливо створити мультидисциплінарну команду, яка б працювала із такими особами.

Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»

- У нас запланована серія 9 тренінгів. Усі вони спрямовані на посилення потенціалу співробітників служби пробації, окремо будемо працювати з інспекторами, окремо – з психологами пробації, соціальними працівниками. Будемо навчати їх, як працювати з владою більш результативно. Тому що засуджені – це члени нашого суспільства. І влада має звертати увагу і допомагати службі пробації ресоціалізувати цих людей.

Стрічка новин