Полтавці «воюють» за креслення

Декілька років тому, кажуть освітяни, цей урок прибрали із програми загальнообов'язкових. Залишається креслення в окремих закладах як факультатив чи спецкурс. Але полтавські вчителі запевняють: урок цей – унікальний, і за ним прогрес. Тож, прихильників найпростішої графіки традиційно збирають на єдиний в Україні обласний учнівський конкурс з креслення.

Ці старшокласники уроки креслення поважають.

Віталій Болдишов, учень 11 класу Диканської гімназії

- Наскільки я розумію, воно потрібно для того, щоб розуміти саму механіку, як все збудовано. І це потрібно уявити, це добре розвиває саме інтелектуальні можливості і розвиває ще й уяву.

Любов до креслення у дев'ятикласниці Катерини – від старшого брата. Йому гарно вдавалось графічне зображення, і він вигравав різні олімпіади.

Катерина Піскова, учениця 9 класу ЗОШ №34

- І також у нас дуже хороший вчитель. Він справді може так зацікавити, так розповісти зрозуміло, що тобі стає дуже цікаво це зробити, накреслити. Щоб йому сподобалось, щоб він тебе похвалив.

А ще це розвиває витримку, кажуть школярі.

Полтавська область залишилася єдиною, де наразі проводять конкурс з креслення в Україні. Років 7 тому предмет зняли з програми обов'язкових для вивчення.

Валентина Чемшит, голова оргкомітету конкурсу

- І зараз діти працюють як факультатив, як спецкурс. Де профільне технологічне навчання – там є креслення. Тому така ситуація. Ми воюємо, звісно, якщо так грубо сказати. Пишемо наші програми, пишемо і в Міністерство освіти, і звернення навіть до Президента, де відстоюємо цю позицію.

35 років Анатолій Боярський вчить дітей кресленню. У Лохвицькій гімназії урок безперервно викладають з 60-х років. Педагог вважає його унікальним, до якого технічний прогрес знову повернеться.

Анатолій Боярський, вчитель креслення Лохвицької гімназії №1

- Дуже цікава статистика на сьогодні у нас. Ось дивіться. По нашій гімназії за 15 років, я проаналізував, то вступ до вузів технічних і гуманітарних – десь 50 на 50. Якщо є попит на гуманітарний, то має бути і прерогатива технічному. Я вважаю, що цей предмет повинен бути введений.

Також звичайні лінійка та олівець дають можливість потім вчитись виконувати різні види графіки у комп'ютерних програмах. Пробують себе школярі під час традиційного обласного конкурсу з креслення в обласному інституті післядипломної освіти.

Валентина Титаренко, голова журі

- Конкурс складається як з теоретичної, так і практичної частини. Судять конкурс вчителі Полтавської області, з різних районів.

Змагаються учні 8-11 класів.

Стрічка новин