Чому козаки були фермерами

У Краєзнавчому музеї презентували рідкісне видання. Це книга полтавських науковців про козацькі фермерські господарства у кінці XIX – на початку XX століття. У ній автори піднімають проблеми приватної власності, актуальні в наш час.

У співавторстві із молодим науковцем Мариною Мар'євською книгу про козацькі фермерські господарства написав співробітник аграрної академії Микола Якименко. Книга присвячена другій половині XIX – початку XX століття. 

Микола Якименко, доктор історичних наук, автор книги

- Ця книга доводить, що єдиний спосіб підвищити ефективність сільського господарства – це реальна, а не формальна приватизація сільськогосподарських угідь.

Автор піднімає проблеми приватної власності.

Микола Якименко, доктор історичних наук, автор книги

- Римське право каже, що приватна власність – це право користуватись, володіти і найголовніше – розпоряджатися. Так питання: якщо в Конституції написано, що кожна людина має право приватної власності, тоді чому вона не може продати свої сільськогосподарські угіддя?

Не-історики вважають, що козацтво зникло після ліквідації Гетьманщини у XVIII столітті. Микола Якименко доводить: стан козацтва залишився на Полтавщині і Чернігівщині. І головною його особливістю було те, що козаки мали право вільно розпоряджатися своїми сільськогосподарськими угіддями. Книга розрахована на читачів, які цікавляться минулим. Видали її за кошти автора та Полтавської аграрної академії. Наклад – 40 примірників, з яких по одному роздали в обласну бібліотеку, Краєзнавчий музей, педуніверситет та інші заклади. 

Стрічка новин