Історик Віктор Ревегук назвав імена полтавців-борців за незалежність

Він видав про них збірник біографічних нарисів. Каже: готував «шпаргалку» для людей, які займалися перейменуванням вулиць в місті. Чи скористалися нею – розповів на презентації книги моїм колегам.

«Полтавці – поборники державної незалежності України» – книгу із такою назвою історик Віктор Ревегук презентує в обласній бібліотеці. Вона вийшла за кошти обласного бюджету як соціально значуще видання. Автор каже: ідея збірника про полтавських борців за незалежність виникла одразу після того, як Президент видав наказ про декомунізацію. 

Віктор Ревегук, кандидат історичних наук, автор книги

- Частина в мене була матеріалів, частину я зібрав з того написано, що ненаписано. До речі кажучи, оця комісія по декомунізації – я книгу готував, як шпаргалку для них. Вони і не читали і не бачили.

Книга являє собою збірник біографічних нарисів, всього – близько сотні історій про полтавських борців за незалежність. 

Віктор Ревегук, кандидат історичних наук, автор книги

- Це і члени уряду українського, потім громадські діячі, потім діячі культури, мистецтв, науки і церковні діячі. Ну і багато зібрано отаманів, отаманів повстанських загонів, їх називали петлюрівськими.

Віктор Ревегук – автор більш ніж 300 публікацій з історії України та краєзнавства, в тому числі – 12 монографій та 2 підручників. Останніми роками історик приділяє багато уваги історії Полтавщини початку ХХ століття. 

Стрічка новин