У Полтаві презентували геопортал містобудівного кадастру області

Щоправда, він поки в розробці. Представили його головам об'єднаних територіальних громад на практикумі із застосування законодавства у містобудівництві.

Практикум для голів територіальних громад, міст і селищ області організували спеціалісти обласного управління містобудування та архітектури спільно з Асоціацією міст України. Серед іншого їм презентують геопортал Містобудівного кадастру області.

Наталія Сирота, модератор заходу

- Туди внесені картографічні матеріали по схемі планування територій Полтавської області: транспорт, системи розселення, рекреація, туризм.

Користуватися геопорталом може будь-хто і з будь-якого ресурсу – телефона, комп'ютера, планшета тощо. Органам влади він допоможе оперативно приймати управлінські рішення. Щоправда, це поки пілотна  версія. За законом, містобудівний кадастр має вестися на базовому, регіональному, районному та державному рівнях. Проте на практиці райони не мають для цього технічного ресурсу. Більшість населених пунтків не мають навіть генеральних кадастрових планів – електронних схем територій населеного пункту. Білицький сілький голова один із перших у своєму районі запросив спеціалістів із техуніверситету, щоб його створити, чим значно полегшив життя односельців.

Юрій Латиш, Білицький сільський голова

- Зараз багато звертаються до нас ті, що прийшли з АТО по земельні ділянки для будівництва, і коли немає архітектурного плану, районна архітектура не дає дозвіл.

У процесі практикуму очільникам територіальних громад розповіли також про тонкощі законодавства, що регулюють відносини у містобудівній діяльності.

Стрічка новин