І сам не злякався, і інших врятував

У Гадяцькому районі 10-річний хлопчик вивів із палаючого будинку трьох малолітніх дітей. Саму споруду врятувати не вдалося. Хата вигоріла вщент.

У селі Мартинівка Гадяцького району 10-річний Богдан тепер – справжня знаменитість. У нього беруть інтерв'ю, про нього пишуть статті у місцевих газетах. А все через те, що днями він не побоявся полум'я і врятував з пожежі трьох своїх братів.

Богдан Краснопєєв, юний рятувальник

- Там був шифанер в оцій кімнаті. І там горіло полум'я. Я двох малих Андрія з Льошою вивів на вулицю, і в другій комнаті, там зала і друга комната, там спав найменший. Я його розбудив і виніс на вулицю.

Коли сталася пожежа, мама була на городі. Аби не гаяти часу, 10-річний хлопчик почав застосовувати знання зі шкільних уроків на практиці. За кілька хвилин на місці події вже працювали професійні пожежні.

Василь Губський, начальник Гадяцького РС ГУ ДСНС у Полтавській області

- Так як тут у населеному пункті у нас організована і працює пожежна команда місцевого господарства, сюди було направлено працівників цієї пожежної команди, два автомобіля, які в першу чергу професійно, чітко спрацювали на цій пожежі. За рахунок цього вдалося врятувати частину будинку.

Вціліли після пожежі лише стіни.

Василь Нонка, Мартинівський сільський голова

- Це так званий «фінський дом». Їхня постройка 60-тих років, 62, 64 рік. Це повністю дерев'яні конструкції. Підлога, стіни оброблено, все дерев'яні конструкції. Це дуже пожежонебезпечні елементи. Це порох той самий. І якщо трохи іскра – вони вже горять.

10-річний Богдан діяв, як професійний рятувальник, кажуть надзвичайники. Саме завдяки йому діти залишилися живими.

Анатолій Яреха, головний інспектор сектору Гадяцького РС ГУ ДСНС у Полтавській області

- Ви знаєте, що всі діти при виникненні якоїсь надзвичайної ситуації, в тому числі – і пожежі, буває таке, що вони розгублюються і ховаються, і ніяких дій не проводять. А от саме ця дитина проявила відвагу і вивела на подвір'я дітей – це дуже, я вважаю, гідний вчинок.

Нині ж погорільців прихистили родичі. У пожежі вони втратили абсолютно все. Для постраждалих сусіди зібрали одяг, взуття та іграшки. А керівники сільради виділили матеріальну допомогу та пообіцяли згодом вирішити і житлову проблему.

Стрічка новин