Програму затвердили – виконуйте!

Обласна програма національно-патріотичного виховання об'єднала представників влади, громадські організації та активістів. Тепер щомісяця будуть збирати координаційні ради та складати план тематичних заходів для молоді. Головна мета – сформувати громадянську позицію підростаючого покоління. Інструмент і досі обирають. Бо типові виховні заходи, кажуть, не результативні. В пріоритеті – інноваційний підхід.

Полтавщина у напрямку патріотичного виховання. Освітяни, громадськість та майданівці – всі пропонують інноваційні шляхи наближення молоді до Батьківщини.

Олег Бариш, керівник ГО «Воїн»

- Ми повинні крокувати в одному темпі з молоддю. Потрібно враховувати їхні нові модні віяння. Ці модні течії маємо і ми пропонувати молоді, і долучатися до них. Ось така має бути побудована співпраця.

Тут – проти примусових лекцій. Натомість пропонують ігри, акції, тематичні табори. «Шароварщину» скасовують і майже вимагають надати іншого сенсу патріотичному вихованню. Майданівець Іван Балацький – за діалог між школярами та учасниками акції протесту 2014-ого року в Києві.

Іван Балацький, майданівець

- Дуже багато дітей не розуміють, що ми там робили. І мають хибне уявлення про події на майдані. Але з цього почалось відродження України.

«Пластмасові вінки та горе-пісні – більше не формат» – запевняють тут.

Іван Балацький, майданівець

- Люлька, горілка, якісь пісні про нашу погану долю. Але потрібно казати, що ми – воїни. Ми здатні переломити цю історію.

Головне завдання цієї комісії – виконання державної політики у сфері патріотичного виховання. Головний інструмент – діалог між представниками різних структур. На меті: сформувати план заходів, що підвищить рівень свідомості молоді. 

Олександ Глазов, депутат Полтавської міської ради

- Наприклад, проекти як «Жіночий батальйон», куди більше залучають дівчат. Це концерти, конкурс «Єдина студентська родина», у якого тематика патріотичного виховання і ставлення людини до країни.

Нагадаємо, під час чергової сесії обласної ради було затверджено Програму національно-патріотичного виховання молоді на 2017-2020 роки. Серед завдань: заснування патріотичних заходів та ігр, літературних конкурсів, збільшення шкільних годин з предмету «Захист Вітчизни». Орієнтовний обсяг фінансування Програми – понад 12 млн. грн.

Стрічка новин