Приїжджаючи до Полтави на навчання, студенти з інших міст чи сіл зазвичай винаймають квартири

В агенствах нерухомості констатують, що в період серпня-вересня ціни на оренду підвищуються. Загалом же вартість залежить від багатьох факторів. Один з них – місце розташування: найбільшим попитом з року в рік користуються квартири в центрі міста.

Серпень-вересень – традиційно «золоті» місяці для власників квартир, які здаються в оренду. Ціни на нерухомість встановлює ринок, говорять спеціалісти. Відтак, підвищення цін наприкінці літа – закономірне, адже в цей час починають з'їжджатися студенти. Ціна ж на однокімнатну квартиру в середньому коливається від ста-ста п'ятдесяти до двохсот -двохсот п'ятдесяти умовних одиниць. Вартість оренди залежить від багатьох факторів.

Впливають на ціну і ряд інших чинників, зокрема, стан самої квартири, розвиток інфраструктури, район розміщення. Так, найдорожче, пояснює Ігор Лебедик, квартири здаються в районі центру міста та кільцевої дороги. До речі, на них – і найбільший попит серед населення. Найдешевші – у віддалених спальних районах.

Якщо ж жити разом з хазяїном, то квартира може обійтись у 200-300 гривень. Саме такі квартири найчастіше винаймають студенти.

Чи будуть ціни на квартири підвищуватись і надалі, однозначних прогнозів немає.

Сезонні підвищення, зазвичай, спостерігаються окрім серпня-вересня ще й у грудні, перед Новим роком, та під час складання іспитів абітурієнтами. Відтак, ціни на аренду в Полтаві відносно стабільні і знаходяться на рівні цін міст з населенням у 300-350 тисяч, як-то Кременчук, Кіровоград, Суми, Черкаси, Чернігів.

Стрічка новин