Під Лубнами рятують міст

Його збудували іще в середині минулого століття, і аварійним визнали майже 10 років тому. Днями його проінспектували дорожники разом з депутатами, оцінили обсяг та вартість робіт.

Цей міст з'єднує село Засулля та місто Лубни, його називають важливим для обох населених пунктів. Він зведений іще при Союзі, і аварійним його визнали майже 10 років тому. Тут діє обмеження руху транспортних засобів загальною масою більше 10 тонн та навантаженням на вісь 8 тонн. Проте вантажівки їздять всупереч знакам і ризикують спровокувати надзвичайні ситуацій. Днями тут інспекцією побували дорожники та депутати, яких непокоїть стан мосту. 

Руслан Ляшко, депутат Полтавської обласної ради

- Є акт відповідний, позачергового обстеження мосту, який пройшов 6 липня 2016 року. Згідно з цим актом, стан цього мосту визнаний як вцілому непрацездатний, 5 стану.

А ось директор організації, що займається мостопроектуванням, оцінює стан споруди як «обмежено працездатна». Він каже: міст не розрахований на сучасні навантаження, потребує ремонту...

Дмитро Каплинський, директор проектної організації «Мостопроект»

- Мова йде про капітальний ремонт споруди з повним перекриттям руху на час ремонтних робіт.

і називає попередню вартість робіт.

Дмитро Каплинський, директор проектної організації «Мостопроект»  

- 30 мільйонів гривень, але ці гроші не враховують тимчасовий об'їзд на час ремонту, відповідно, ця сума може збільшитись.

За даними Служби автодоріг, уже розроблено проектну документацію на капремонт. Тут слід повністю розібрати комплекс мостового полотна, демонтувати існуючу прогонову будову, посилити руслові та берегові опори, змонтувати балки прогонової будови, встановити монолітну накладну плиту проїзної частини, влаштувати організований водовідвід.  За наявності коштів, дорожники обіцяють зробити міст за 2 будівельних сезони. 

Володимир Трояновський, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- На сьогодні із того, що дослідила проектна організація, вона нам дала 16 місяців технологічного процесу в ремонті мосту.

Стрічка новин