«Полтава – 2030»: до кінця року у місті мають прийняти стратегію розвитку

Нині над цим активно працюють фахівці різних сфер. Минулоріч експерти попередньо працювали над концепцією і провели аналіз життєдіяльності міста. Тепер створені чотири тематичні групи, у яких напрацьовують стратегію. У середу у Полтаві відбувся другий візійний форум у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

З проектом «Інтегрований розвиток міста» у Полтаві знайомі вже рік.  

Анна Шавиро, представник Полтавської обласної ради

- Полтава – це обласний центр, і вона має великі перспективи для цього. Область також розвивається, вона має багато іноземних інвестицій, залучає грантові кошти. Полтавський регіон взагалі є першим по муніципальній співпраці в Україні.

Перший візійний форум Інтегрованого розвитку у Полтаві відбувся влітку 2016-го. Тоді представники полтавської громади висловили власне бачення напрямків та стратегії розвитку міста в діалозі з міською владою. Пропозиції опрацьовували сім експертних груп протягом десяти місяців. І склали картину Полтави сьогодні. Тепер відбувається вже другий форум.

Юрій Левченко, директор «Інституту розвитку міста» Полтавської міської ради

- Ми маємо 4 візії, тобто, 4 направлення розвитку міста. Вони виділені, вони сформовані. І ви бачите у цьому залі 4 місця – 4 сформовані групи, які будуть працювати конкретно по кожній візії. І в групах будуть працювати фахівці.

Запросили до співпраці працівників міської ради, бізнесу, громадських об'єднань і просто небайдужих до долі Полтави. Таким чином, кажуть представники влади, можна створити гарне місто, у якому комфортно жити і відпочивати.

Юрій Левченко, директор «Інституту розвитку міста» Полтавської міської ради

- Там є і культура, і спорт, інноваційна промисловість, екоПолтава. Різні теми. Є промисловість, є культура, є архітектура, є просторовий розвиток міста. І з цих тем запрошені сюди люди – дійсно фахівці з даного питання.

А вже протягом цього року експерти мають сформулювати стратегічний план розвитку міста «Полтава-2030». Полтавці вдячні неурядовій організації GIZ, яка дуже активно допомагає працювати над інтегрованим розвитком міста. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Я вірю в те, що місто буде розвиватися за стратегічним планом. Бо для того, щоб досягнути успіхів, повинен бути план. Тому підготовча робота: аналіз, моніторинг проведений. І сьогодні ми виходим на одну із фінішних прямих. Мало написати. Важливо слідувати цьому і виконувати план, що буде визначено.

Стратегію розвитку Полтави мають прийняти до кінця цього року.

Стрічка новин