Безвіз для України можуть підписати до 18 травня - МЗС

Безвіз для України можуть підписати до 18 травня - МЗС

Рішення про запровадження безвізового режиму для України можуть передати на затвердження Раді Євросоюзу 11 травня, а підписати - до 18 травня. Про це заявив під час засідання уряду перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко.

"26 квітня, скоріш за все, комітет постійних представників ЄС підтвердить результати цього тріалогу європейської інституції по наданню Україні безвізового режиму. 11 травня це питання подадуть на ухвалення Раді ЄС. І найближчими датами, скоріше за все, 11-15, можливо, 18 травня, відбудеться підписання", - додав він.

За словами заступника міністра, потім доведеться почекати ще кілька днів, поки документ опублікують.

"З моменту публікації через 20 днів, необхідних структурою ЄС, щоб привести у відповідність всі прикордонні регламенти, з цього моменту Україна офіційно набуде статусу країни, громадяни якої можуть перетинати кордони ЄС, точніше шенгенської зони, без віз", - зазначив пан Пристайко.

6 квітня Європарламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим.

Після голосування в Європарламенті рішення має підтвердити Комітет постійних представників країн-членів Євросоюзу з подальшим затвердженням Радою ЄС. Потім законодавчий акт має підписати президент парламенту і представник Мальти, яка зараз головує у ЄС, потім його публікують в офіційному журналі ЄС.

Рішення набуде чинності через 20 днів після публікації.

Стрічка новин