25 районних полігонів і 3 сміттєпереробних заводи

За 5 років у Полтавській області хочуть мати такий фактаж. Відповідно, написали нову програму поводження з твердими побутовими відходами. Її особливість, кажуть фахівці, – субрегіональний підхід. Що це означає, і чому фінансову відповідальність за перетворення тільки наполовину бере на себе обласна влада – дивіться далі.

Зараз на території Полтавської області є 8 полігонів та 670 сміттєзвалищ. Таку статистику наразі озвучують комунальники. Поступово за 5 років планують перетворити звалища на полігони або закрити їх взагалі. Полігон – технічна споруда, що має захисну систему і, таким чином, шкідливі речовини не потрапляють у грунт і води. У планах – на Полтавщині має бути 25 районних полігонів і 3 сміттєпереробних заводи. Це передбачає нова комплексна програма поводження з твердими побутовими відходами на 2017 – 2021 роки. Її основа – субрегіональний підхід, тобто, об'єднання.

Едуард Рева, начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА

- В нашій програмі передбачена допомога: ті, хто об'єднається, з обласного бюджету і з Фонду охорони навколишнього середовища буде фінансування 50 на 50. Тобто, ви об'єдналися навколо проблеми, приєднали до себе село, селища, зробили муніципальне співробітництво – область гарантує, що допоможе придбати спецтехніку – 50 на 50.

Що буде зі сміттям: роздільне, переробка або утилізація – рішення прийматимуть органи місцевого самоврядування, запевняють в адміністрації. Підрахували і вартість перетворень.

Едуард Рева, начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА

- Полігону – 17 мільйонів. А повністю заходи підключення, створення сортувально-перевантажувальних станцій, придбання контейнерів для полігона – це 53 мільйона євро. Це по одному полтавському субрегіону: це 5 районів і місто Полтава.

Програму мають затвердити обласні депутати на сесії.

Стрічка новин