За ріпак полтавцям віддаватимуть гроші

Точніше, відшкодовувати кошти за вирощування культури пропонують обласні депутати. Під цим мають на увазі підтримку енергетичних культур, аби з часом мати альтернативу природному газу. Нині обговорення пропозицій тривають в обласній раді.

Гроші за видобуток нафти і газу на полтавських землях в обласній раді хочуть перерозподілити. Пропозицію обранці розглядають під час засідання профільних комісій.

Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики Полтавської ОР

- Колись будуть гроші – 5% з рентної плати за нафту. Частину цих коштів обласна адміністрація і рада пропонує використати на енергозбережні технології і вирощування культур енергетичних.

В Полтавській області й досі не розроблена програма енергозбереження. Тож, відшкодування за вирощування рослин, які можна буде використовувати як біопаливо, чи використовувати їх для видобутку біопалива, пропонують внести як зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу. До таких рослин належать ріпак, соняшник, цукровий буряк, кукурудза. 

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Ми розумієм, що ці нафта і газ рано чи пізно кінчаться. А ми повинні стимулювати на майбутнє вирощування саме таких культур. Вони – досить дорога штука, але в неї треба вкладатися, щоб започаткувати і внести в цьому певні зміни.

Депутати ще дискутують, чи вносити пропозицію як зміни, чи окремо до програми енергозбереження, яку мають написати. Але вцілому пропозицію під час засідання комісії з питань аграрної політики прийняли.

Також говорили під час засідання і про те, що площу довкола обласної адміністрацї у Полтаві поки що перетворювати на відкритий громадський простір «Територія Майдану» не будуть.

Олександр Панков, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Ми отримали і на адресу обласної адміністрації, і обласної ради звернення від громадськості щодо призупинення реалізації цього проекту. Зараз конкретно буде принципове питання, чи буде реалізовувати переможця обласна рада (бо вона є користувачем земельної ділянки), або буде делеговано це облдержадміністрації.

Громадськість наголошує, що має бути кращий проект. Представники облдержадміністрації говорять, що конкурс відбувся без порушень, і є всі підстави будувати. Але роботи наразі призупинили.

Стрічка новин