Маловідоме про Полтавщину

У Краєзнавчому музеї випустили збірник наукових статей про колекції закладу, історичних персонажів, археологію, етнографію області. У ньому – усе нове, що напрацювали полтавські науковці за 2015 рік.

«Полтавський Краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам'яток. Випуск 11» – музейники випустили черговий збірник статей.

Ідея статті у науковця Олега Скирди виникла під час дослідження Чорнухинського району.

Олег Скирда, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- «Загинув на Полтавській землі». Це стаття про відомого у 20-х 30-х роках 20 століття бандуриста, хормейстра Опришка Миколу Васильовича.

Опришка Миколу Васильовича у мистецьких колах іще знають як автора книги «Школа гри на бандурі». Його прізвище науковець побачив на братській могилі у Чорнухах. 

Олег Скирда, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Коли я почав займатися архівними документами, то виявилося, що він помер від ран у місцевій лікарні, і свідчення давав Народний артист Радянського Союзу Платон Майборода. Вони були на той момент разом, в цих боях брали участь.

Бандурист загинув під час Другої світової війни у так званому Київському котлі. Його підібрали і намагалися лікувати місцеві жителі, а потім відправили до найближчої лікарні. Там бандурист і помер. Навіть рідні не знали, що його поховали у Чорнухах у братській могилі. Це стало відомо лише у 90-х роках – розповіла старенька медсестра тієї лікарні, де намагалися врятувати київського хормейстра. 

Збірник, що презентували, – це вже 11-й випуск щорічника, сюди увійшли роботи музейників за 2015 рік. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею 

- Музей, який нічого не видає, – це не музей. Це аксіома, яка з'явилася у 19 столітті. Це якраз ті наукові доробки, які складають сутність музейної роботи.

Кожен збірник складається із 7 розділів, включає матеріал про природничі науки, археологію, історію, етнографію та результати вивчення музейниками власних колекцій. Наклад невеликий – 200 примірників, проте незабаром матеріали з'являться в інтернеті, на міжнародному гуманітарному сайті.

Стрічка новин