У Полтаві презентували волонтерський фотопроект «Якби не війна»

Це 97 історій, на перший погляд, звичайних людей, та 25 історій тих, кого забрала війна. Саме це вмістила в собі фотовиставка, яка складається з 8 блоків. Фотопроект показує, наскільки різні люди, які пішли захищати Батьківщину.

Цілий рік плідної праці, як результат – така фотовиставка під назвою «Якби не війна». 

Юлія Волкова, одна з організаторів фотопроекту 

- Історій багато, історії всі різні, історії наповнені і болем, і сміхом, все якось так зовсім упереміш. Ми бачимо тих хлопців, тих дівчаток, тих мам, завдяки яким у вас і у нас є мир.

У кожному блоці – по 12 героїв, окрім шостого блоку, який присвячений загиблим в АТО. У шостому блоці представили 24 героя з кожної області України, плюс один – з окупованого Криму. Один блок присвячений чоловікам з 12 країн, які воюють на боці нашої країни. У розкішних сукнях тут зображені представниці слабкої статі, які проміняли звичне для жінки буденне життя на військову форму, кулемети та мужньо борються за незалежність держави нарівні з чоловіками. Вбрані у традиційний український одяг матері учасників бойових дій. На світлинах – щасливі жінки поруч зі своїми синами-військовими. Приурочений до Дня закоханих блок, де військові зображені поруч зі своїми коханими. Волонтери, які за сумісництвом стали організаторами проекту, розповідають, що героїв відшукували в госпіталях. Серед них – і наш земляк Віталій Щербак. Чоловік розповів про те, як опинився в госпіталі та познайомився з волонтерами. 

Віталій Щербак, позивний «Спортик»

- Останнє поранення у мене було в місті Мар'янка, на виході з бойового завдання. У мене було дві зупинки серця. Ну там побратими мої раз запустили мені серце, другий раз вже в кареті реанімації запускали.

Віталій Щербак не став ділитися своїми враженнями від проекту. На його думку, ця виставка говорить сама за себе. Він переконаний, що подібні заходи вкрай необхідні для того, аби донести людям суть подій, які відбуваються в країні. Проект показує, наскількі різні люди, які пішли воювати. Актор, художник, діджей, футбольний тренер – це ті, хто змінив улюблену професію на військову форму, і пішли захищати Україну. 

Серед присутніх на виставці увагу привертає ось цей чоловік у формі. Як з'ясувалося, він – звичайний вчитель фізичного виховання у районній школі. Чоловік добровільно пішов воювати на Схід, під Іловайськом він потрапив у полон до сепаратистів та отримав поранення, в результаті якого втратив ногу. 

Володимир Донос, учасник АТО

- Країна повинна знати героїв в лице. Я думаю, це дуже правильно, що зробили таку виставку. Побільше і частіше варто такі виставки організовувати. Як у нас за 25 років незалежності ніхто патріотизмом не займався, то саме такі заходи виховують в молоді патріотизм.

«Якби не війна» – волонтерський фотопроект, який створили без підтримки з боку держави. Організатори говорять: протягом року знаходились небайдужі люди з різних куточків України, які допомагали і хотіли зробити свій внесок у створення проекту. 

Стрічка новин