В середньому 12%

Саме стільки, за підсумками цьогорічного опалювального сезону, заощадили на теплі полтавці, в будинках яких встановлені лічильники. Такі дані, говорять на підприємстві «Полтаватеплоенерго», більше ніж переконливо свідчать на користь облікованого споживання теплової енергії. Зменшити цифри у платіжках, кажуть фахівці, дозволила низка факторів, серед яких чи не найпершому місці перебуває раціональне використання теплової енергії мешканцями багатоповерхівок.

Опалювальний сезон у Полтаві закінчився майже два тижні тому. Нині комунальники підбивають його перші підсумки. Минула зима, кажуть фахівці, була однією із найхолодніших за останні 5 років.

Роман Кашин, заст. генерального директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Температура опалювального періоду склала -0,6 градусів при врахованих у тарифі 0 градусів. Тривалість його склала 176 діб. Розпочався він з 11 жовтня 2016 року, а закінчився 5 квітня 2017 року.

Проте головною особливістю минулого опалювального періоду Роман Кашин називає те, що поряд із дворазовим зростанням тарифу на послуги підприємства полтавським теплоенергетикам вдалося обладнати приладами обліку понад третину будинків нашого міста. Протягом минулого року теплові лічильники встановили більш ніж у 300 полтавських багатоповерхівках. Станом на кінець опалювального сезону число житлових будинків, мешканці яких при розрахунках за опалення сплачують виключно за фактично спожите тепло, сягнула 550. У відсотковому співвідношенні – це 41% від загальної кількості житлових будинків Полтави, де «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» надає послуги з централізованого опалення. Відтак, підбиваючи підсумок опалювального сезону, фахівці говорять про істотне підвищення раціональності використання теплової енергії у побуті.

Роман Кашин, заст. генерального директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- За результатами опалювального періоду нарахування мешканцям житлових будинків, в яких встановлені загальнобудинкові прилади обліку, в середньому були на 12% менше, ніж вони сплачували по тарифу. Єдине, що хочу звернути увагу, це – на середньому значенні. Тому що є окремі будинки, які сплачують і більше, але є будинки, які сплачують на 30% менше.

На кількість спожитої теплової енергії, а отже, і на цифри в платіжках, кажуть фахівці, впливає стан огороджувальних конструкцій житлового будинку, вікон, дверей, перекриттів, а також ізоляції труб у підвальних приміщеннях та на технічних поверхах. Тож, аби теплова енергія рівномірно розподілялася в усіх квартирах, у міжопалювальний період необхідно проводити ремонт внутрішньобудинкових мереж. Зі встановленням лічильника регулювати обсяги споживання теплової енергії можуть не лише працівники котельні, які корегують температуру теплоносія, залежно від температури зовнішнього повітря, а й самі мешканці. Відтак, має бути обраний відповідальний уповноважений представник будинку, який би з початком опалювального періоду здійснював регулювання обсягів споживання тепла житловим будинком вцілому.

Стрічка новин