Майже половина об’єктів дикої природи під загрозою

Майже половина об’єктів дикої природи під загрозою

За даними звіту Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), браконьєрство, незаконна вирубка лісів і рибальство загрожують виживанню деяких з найбільш знакових видів тварин і рослин.

На території майже половини з 200 об'єктів, визнаних світовою спадщиною ЮНЕСКО, процвітає браконьєрство, повідомляють в організації.

Яванські носороги та дикі тигри - серед тварин, виживанню яких злочини проти дикої природи загрожують найбільше.

Від Великого Бар'єрного рифу до Галапагоських островів і на багатьох інших територіях по всьому світу ЮНЕСКО визначила близько 200 об'єктів світової спадщини, які, на думку організації, мають міжнародне значення і мають охоронятися якнайкраще.

Всесвітній фонд дикої природи дослідив ті види тварин і рослин, які охороняються Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.

Автори дослідження виявили, що на території 45% об'єктів світової спадщини тварини і рослини стають об'єктами браконьєрства.

Національний парк Уджунг Кулон в Індонезії є останньою домівкою для яванських носорогів Національний парк Уджунг Кулон в Індонезії є останньою домівкою для яванських носорогів

На багатьох з досліджених територій живуть тварини, які знаходяться під загрозою вимирання. Наприклад, Національний парк Уджунг Кулон в Індонезії є останньою домівкою для яванських носорогів.

У Дельті Окаванґо в Ботсвані живе майже третина з усіх, що лишилися у світі, африканських носорогів.

У 2014 році ЮНЕСКО внесла Національний парк Селус в Танзанії до списку об'єктів, що знаходяться під загрозою передусім через збільшення браконьєрства У 2014 році ЮНЕСКО внесла Національний парк Селус в Танзанії до списку об'єктів, що знаходяться під загрозою передусім через збільшення браконьєрства

У період з 1970 по 2012 роки чисельність видів дикої природи скоротилася в середньому майже на 60%.

За даними звіту, у дикій природі спостерігається не просто періодичне незаконне рибальство чи вирубка лісу, а злочинність.

Нелегальна торгівля видами оцінюється у 19 млрд доларів на рік, а неліцензована торгівля деревиною стала причиною для знищення 90% лісів у найбільших країнах в тропіках.

Стрічка новин