Дуже велика подія для села: під Кременчуком до Пасхи відреконструювали дитсадок

Зараз заклад відвідує понад 20 дітей. Приміщенню, де вони перебувають цілий день, — майже півстоліття. Навіть кухня знаходилась в іншому приміщенні. Тепер, кажуть з гордістю працівники закладу, стало і зручно, і почесно: адже такого садка у районі немає.

4-річна Юліана з мамою рік відвідують дитсадок. А нині після тримісячної перерви йдуть до нього фактично, як до нового.

Ірина Чижмак, мама

- Зробили нам спортзал, бо не було його взагалі. Ліжка нові зробили, меблі старі замінили. Зробили підлогу з підігрівом, бо в дитячому садочку було холодно.

Школу у селі Демидівка Кременчуцького району збудували майже 50 років тому. У 2007 тут створили НВК. Через зменшення дітей у селі заклади оптимізували. Школярів возять до іншого села. А дошкільнята залишаються тут у підрозділі «Веснянка». На його повне оновлення приїздять обласні керівники. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Зараз ми бачимо сучасний садочок, який має і зовнішнє оздоблення, і внутрішнє. Технічно зроблено усе, що стосується енергозбереження: сучасне опалення, сучасний ремонт. Все зроблено за стандартами європейськими, як і треба вчити наших дітей.

Зараз у садочку – 21 дитина. Працює одна різновікова група. 2 педагога, один кухар, один помічник вихователя. 

Олена Радочин, завідуюча дошкільним підрозділом «Веснянка»

- Пишаюся, і що реконструкція, і що відремонтували. Ви самі подивитесь, як красиво стало. У Демидівці такого садочка не було. Це після об'єднання громади. Кошти і громади, і державного фонду.

Завідуюча говорить: у першу чергу, стало зручно. Адже їдальня повністю тепер знаходиться у приміщенні дитячого садка.

Олена Радочин, завідуюча дошкільним підрозділом «Веснянка»

- Все на місці, все в дитячому садочку: і харчоблок, і мийка, і, згідно санітарних норм, кімнати для зберігання сухих і молочних продуктів. І окрема кімната для миття овочів.

Ремонт та реконструкцію, кажуть представники Омельницької об'єднаної громади, вдалося зробити завдяки тому, що нині відбувається реформа децентралізації місцевого самоврядування.

Олександра Шереметьєва, голова Омельницької об'єднаної територіальної громади

- Основні кошти тут вкладені з субвенції на розвиток інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Це 528 тисяч. Спонсори сюди вклали близько 50 тисяч для наповнення.

А спонсори – це підприємства, які працюють на території району. Вони і доєдналися до оновлення закладу, придбавши необхідне: від кухонної плити до штор.

Володимир Кірко, директор агрофірми

- Те, що ми сьогодні побачим, – взагалі дуже яскравий і позитивний приклад на весь регіон наш. Те, що тут зроблено у такому невеличкому селі, для такої невеличкої кількості дітей.

Стрічка новин