Від пластикових пляшок до кришок старих холодильників

На одному із підприємств Карлівки сміття пресують, подрібнюють та відправляють на переробку. Роблять це з метою раціонального використання ресурсів та збереження екології.

На території місцевої пилорами у Карлівці два роки тому з'явилося підприємство, яке сортує, пресує, подрібнює вторсировину та відправляє в інші міста на переробку. Працює тут п'ятеро осіб.

Віта Бойченко, працює на підприємстві, що збирає вторсировину

- Не всі хочуть працювати, тому що вважають, що це праця на смітті, на смітнику. Але це не смітник – це справа, яка дозволяє людині і працювати, і чисте навколишнє середовище. Якщо ми будемо чистити посадки, приємно буде проїхати дорогою і глянути, що в нас все чисто.

Сировину для переробки на це підприємство приносять як місцеві мешканці, так і жителі сусідніх сіл та районів. Пані Марія цього дня привезла два мішки пластику.

Марія Шандарь, пенсіонерка

- Здала – є на хліб. Принесли папір, ще щось – привезла і здала.

Одну пляшку тут здають за 25-30 копійок. За макулатуру – окрема ціна. Якщо більше 100 кг – більша вартість. Проте, роповідає Віта Бойченко, люди приносять сировину не лише з метою заробити, а й переслідуючи цілі збереження природи.

Віта Бойченко, працює на підприємстві, що збирає вторсировину

- Є такі, що приїздять на іномарках, і привезе там 5 кг макулатури, і каже: «Навіщо мені це у дворі? Я не буду викидати його на сміття, хай воно буде перероблятися».

Пластмасу - подрібнюють на крупу та пласти. Макулатуру, пластикові пляшки, поліетилен у пресованому вигляді відправляють на переробні заводи. В подальшому із паперу роблять папір, із пластику - силікон, з плівки - пакети. Скляна пляшка заливається знову і продається.

Стрічка новин