Готуються до Великодня і полтавські митці

У Художньому салоні вони відкрили пасхальну виставку: картини, вишивки, іграшки, композиції. Відкривали її складом обласної спілки художників.

Багато квітів, сонця, храмів і пасхальної тематики – Великодня виставка відкрилася у Художньому салоні Полтави. 

Людмила Солодкова, директор Художнього салону

- Це наша виставка, в якій приймають участь майже всі художники Спілки художників України (Полтавська організація) і претенденти до вступу.

Ольга Орлова, доцент кафедри зарубіжної літератури ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Мабуть, ніхто так не нагадає про якесь свято, яке наближається, про якусь дату, як наш Художній салон. Перед святами, знаковими для всіх нас, вони завжди роблять подарунок полтавцям. І в цьому році особливо унікальна виставка, тому що дуже багато нових імен.

Серед інших на цій виставці – роботи Юрія Шаповала, Віктора Трохимця-Мілютіна, Ганни та Ігоря Величків, Оксани Іванюк та інших майстрів Полтавської спілки художників. Художниця, яка малює квіти, Юлія Сторожева презентує несподівану для неї роботу іх храмом.

Юлія Сторожева, художниця

- На цій виставці представлена дзвіниця до Свято-Миколаївської церкви, що знаходиться у Гоголево. Довгий час була зруйнована церква на батьківщині Миколи Васильовича, і місцеві меценати вирішили її відновити, і почалося це відновлення із будівництва дзвіниці. Я зобразила на картині ту дзвіницю, коли ще церкви не було.

На відкриття Пасхальної виставки запросили священика – він нагадує про значення свята, яке християни називають найбільшим в році.  

Андрій Орловський, священик

- Нас врятував Ісус Христос, який прийшов в світ, взяв нашу плоть, взяв на себе наші гріхи, і розп'яв їх на Хресті. Ми святкуємо Воскресіння Христове – це наше спасіння, смерть уже не має влади над людиною, людська душа має право жити вічно.

Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної спілки художників 

- Є такий вираз: «Все, що диха, нехай хвалить Господа. Будь-який твір – це краса, проявлення Господа. Не буду класика виправляти, але я вважаю, що любов до краси врятує світ.

Стрічка новин