Полтавському музею імені Короленка місцева майстриня подарувала штори

Головна їх особливість – дотримання традицій полтавської вишивки, а також ініціали відомого українського письменника, журналіста, публіциста і громадського діяча. Такий подарунок нині прикрашає одну з виставкових залів музею.

У цій будівлі свої останні роки життя провів відомий письменник-демократ, журналіст і громадський діяч Володимир Короленко. Нині – це літературно-меморіальний музей, названий ім'ям українського діяча. Днями решетилівська майстриня зробила особливий подарунок музею – вишиті штори. 

Олена Коршунова, майстриня

- Я майстер по вишивці. У шторах я втілила художню полтавську гладь, яку поєднала з ініціалами Короленка Володимира Галактіоновича. На згадку, щоб це залишилося в цій виставковій залі. Ці штори, я сподіваюся, будуть придавати комфорт у цій виставковій залі.

Рослинний малюнок і його кольори, якими оздоблені штори, притаманні саме для полтавської землі, говорить майстриня. 

Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник музею ім.В.Г.Короленка 

- Короленко любив витонченість в усьому побуті. Він говорив, що і онучку треба так виховувати, щоб у неї на рівні інстинкту було таке відчуття смаку, відчуття естетичне. І мені здається, ці штори продовжують традиції Короленківської родини.

Людмила Ольховська розповідає, що у родині Короленків полюбляли вишивку. Нею традиційно оздоблювали одяг, деякі речі побуту. У фондовій колекції музею зберігається подарунок мами Короленка своєму синові – вишита наволочка, якій вже виповнилося 118 років. 

Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник музею ім.В.Г.Короленка 

- В останній День народження Короленка, який вона могла відвідати, подарувала таку дорожню наволочку, для того, щоб він, буваючи у відрядженнях, був оточений домашніми речами, щоб ця наволочка під час його журналістських відряджень нагадувала йому дім.

Стрічка новин