Він дає змогу неквапливо прогулятись Полтавою, хоча сам про це тільки мріє

І лікар, і поет, і фотохудожник Андрій Дзюба презентував свою персональну виставку у музеї Володимира Короленка. Автор називає експозицію міксом, бо представлені роботи і зовсім нові, і кілька – раніше вже презентованих.

Полтавці дивляться на його фото і зізнаються: по-доброму заздрять автору світлин. Бо у нього – все красиве. І стара хатка, і самотня бабуся, і занедбаний ставок.

Людмила Вітенко, науковий співробітник музею В.Короленка

- Автор транслює тепло, свою душу, ці почуття. Наш Короленко любив людей, все, що його оточувало, і вкладав це у свою творчість. І так само і Андрій Михайлович: любить нашу Полтаву, наш Дендропарк. І показує Полтаву різною: і веселою, і сумною, і депресивною. Але вона наша, така мила.

У маленькій кімнаті музею Короленка не вміщуються всі відвідувачі, аби побачити світлини Андрія Дзюби. Сам автор ніби веде екскурсію, при цьому читаючи власні твори.

Андрій Дзюба, автор виставки

Розтеклись калюжами авто.

Я – в демісезонному пальто

Приміряю капелюха в осінь.

Нинішня персональна виставка лікаря, поета та фотографа Андрія Дзюби – «Прогулянка Полтавою». Хоча сам зізнається: про таку неквапливість тільки мріє. Роботи не мають часу, бо, прогулюючись, каже автор, за ним не слідкують.

Андрій Дзюба, автор виставки

- Це якраз той епізод, коли формується філософія. Отже, ця виставка має філософію. Я сподіваюсь, добра, філософію світла. Щодо концепції виставки, то вона дуже проста: будемо любити наше місто, будемо берегти його, бо воно того варте. І ми є частиною його. І якщо той простір, який оточує нас, – світлий і теплий, то ми беремо цю частку.

Вулиці, вулички Полтави та Дендропарк. Деякі можна було вже бачити на попередніх виставках, деякі – абсолютно свіжі фото. Левову частку займають світлини з улюбленим місцем Андрія Михайловича, він так і називає полтавський Дендропарк перлиною. Бо пам'ятає його зовсім іншим, як і деякі вулиці рідного міста.

Андрій Дзюба, автор виставки

- Я виріс на межі міста і Дендрологічного парку. І тому я знаю, про що кажу. У мене була думка зробити трішки інший фактаж виставки: представити будинки, які вже відсутні у нашому місті. І практично, стільки б робіт і вийшло, на жаль.

А нам він відкриває секрет: велику збірну виставку із різними роботами планує на майбутню осінь. І вже здав до верстки збірку україномовних віршів.

Стрічка новин