Полтавські учні змагаються в проектах, які мають стати двигунами прогресу

У Полтаві відбувся перший етап обласного конкурсу з такою ж назвою. Більше півсотні учнів 7-11 класів з різних районів приїхали, аби показати свої доробки та захистити їх. Відбувся конкурс в Полтавському Національному технічному університеті.

Це система тенсегріті. Її зробила десятикласниця Анастасія із Горішніх Плавнів. Вона досліджувала самонапружені конструкції, що використовують в будівництві, космонавтиці, робототехніці, біології та хімії.  

Анастасія Ольховська, учениця 10 класу ЗОШ №3 м.Горішні Плавні

- Можна використати для побудови планетоходу, розробку якого вже ведуть американці. Також можна будувати такі мости. Є подібний в Австралії. І є такі башти. Це дуже економічно, бо маса значно зменшується при тому самому об'ємі.

Цьогоріч дівчина вперше вирішила взяти участь у Малій академії наук. А нині – у конкурсі «Фізика в житті людини», що відбувається у Полтавському Національному технічному університеті імені Ю.Кондратюка.

Анастасія Ольховська, учениця 10 класу ЗОШ №3 м.Горішні Плавні

- Щоб розвивати ці системи та удосконалювати свої знання. Сьогодні я почую нові ідеї від учасників, і це буде дуже непоганий досвід.

Ілля цьогоріч вже посів 3 місце на Всеукраїнському етапі МАН, і залюбки знову випробовує свої сили.

Ілля Печьонкін, учень 10 класу ЗОШ №5 м.Горішні Плавні

- Хочу сказати спасибі науковим керівникам МАНу за цю можливість розвиватись науково. Назва моєї роботи «Вивчення гіроскопічного ефекту». Лише 10 років тому гіроскоп використовувався у навігаційних приладах та на дзигах. Але зараз, з появою надшвидких процесорів, інформація може бути отримана за декілька мікросекунд. Завдяки такому відкриттю з'явилось багато приладів: сигвей, квадрокоптер.

Конкурс «Фізика в житті людини», започаткований 5 років тому у Полтавському Національному технічному університеті, щорічно проводять для учнів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. 

Богдан Коробко, перший проректор ПолтНТУ

- Ректор нашого університету – професор Володимир Олександрович Оніщенко – є президентом Полтавського територіального відділення МАН України. І робить велику роботу для обдарованих дітей Полтавщини, організовуючи різноманітні конкурси, олімпіади, конференції МАН України. Це дає можливість юним науковцям Полтавщини здобувати перемоги як на обласному, так і на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Нині – перший етап обласного конкурсу – понад 50 учасників, учні 7-11 класів. Конкурс більш демократичний, де наукові доробки можна ширше представити. Цьогоріч долучились учні коледжів.

Юрій Бендес, голова журі конкурсу

- Конкурс проходить у два етапи: перший – написання тестового завдання для того, аби оцінити рівень знань учнів. Це все по класам відповідно: з 7 по 11. Одразу кожен отримає свою кількість балів. А далі – захист власного проекту, який теж оцінюється. І результат за сумою балів.

Конкурс зацікавлює молодь, адже фізика залишається головним двигуном прогресу.

Стрічка новин