У Полтаві в розпалі – двомісячник чистоти й благоустрою

З прибраними парками, пофарбованими відбійниками та вивезеним торішнім сміттям – у Полтаві в розпалі двомісячник чистоти. Після зими місто до ладу за доброю традицією приводять депутати і студенти, працівники бюджетних установ і підприємці, пересічні полтавці.

Відповідно до розпорядження Полтавського міського голови Олександра Мамая, з 13 березня по 13 травня у місті триває двомісячник чистоти та благоустрою. Парки, сквери, тротуари і проїжджі частини – робіт після зими багато. Усі працівники комунальних служб у посиленому режимі приводять територію міста до належного стану. Щороку навесні у цьому їм допомагають лікарі, вчителі, працівники соціальної та культурної галузі.

Марина Давидюк, завуч Музичної школи №3

- Стало вже доброю традицією навесні, коли буяє природа, прийти до парку «Перемога», і приводити цей чудовий парк до ладу. Заклади культури – музичні школи, бібліотеки, музеї – залучаються до цієї акції, і з задоволенням допомагають всьому місту наводити порядок.

На боротьбу зі сміттям у парку культури і відпочинку «Перемога» та Співочому полі на толоку вийшло понад 400 працівників бюджетної сфери.

Ірина Галушка, діловод ДНЗ №6 «Чебурашка»

- Суботник – це можливість подихати свіжим повітрям, трошки поприбирати, позагрібати, щоб було з сім'єю прийти сюди, провести гарно час.

Під час толоки разом прибирали торішнє листя, замітали та збирали побутове сміття. Серед тих, хто із віниками та граблями у руках, – постійні учасники таких суботників.

Наталія Якименко, працівниця ЗОШ №34

- Другий раз, беручи в цьому участь, я приношу користь не тільки для самої себе, а для своєї родини, будь-яких гостей, які відвідують наше місто і, відповідно, для місцевих мешканців.

А в Шевченківському районі суботник об'єднав працівників виконкому та студентів.

Сергій Савченко, заступник голови Шевченківської районної ради

- Приблизно 40 осіб: 20 – від виконкому, 20 людей – з нафтового технікуму. Зараз це йде алея – від виконкому до автовокзалу. Я думаю, ми її розіб'ємо на дві ділянки. Сьогодні ми до ринку, а після ринку, я думаю, нам будуть допомагати ще школи.

Своїм прикладом, кажуть учасники суботника, вони показують іншим полтавцям, що вийти та прибрати територію біля свого будинку не важко.

Володимир Лісовий, зав. сектором з питань надзвичайних ситуацій

- Райвиконком весь час закликає мешканців в межах двомісячника і не тільки, а постійно, наводити порядок і благоустрій на своїх територіях. Тим більше, на цих територіях розташовані дитячі майданчики спортивні, привести їх в охайний вигляд, щоб і дітям було, де відпочити, і територія поблизу була чиста.

Працювати людям допомагає техніка. Її нині можна побачити у різних районах міста. Ось такі автомобілі згрібають минулорічне листя, гілки та сміття, завантажують усе це в кузов та вивозять. З початку березня вивезено понад 6 тисяч кубометрів негабаритного сміття. Так само злагоджено триває благоустрій парканів вздовж проїжджої частини. Крім цього, комунальники планують проводити механізоване очищення самої проїжджої частини доріг, тротуарів, зливоприймачів.

Стрічка новин